مونوپولی گوگل و پیتر ثیل

مونوپولی گوگل و پیتر ثیل

گوگل به تازگی از سرویس Google Cloud رونمایی کرد, اما مراسم افتتاح آن بدون سر و صدا انجام گرفت. در سال 2016  درآمدهای فرعی در ترازنامه گوگل 11 درصد یا 10 میلیارد دلار از کل درآمد الفابت را تشکیل داده که این درآمدها شامل :

1- اپلکیشین‌ها و پرداخت درون برنامه‌یی و محتوای دیجیتال در گوگل پلی

2- سخت افزار

3- درآمدهای مربوط به لایسنس

4- هزینه سرویس که برای خدمات گوگل کلود دریافت شده است.

اگر توجه کنید می بینید که گوگل کلود در گزینه چهارم لیست قرار دارد. ولی این بخش نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد افزایش پیدا کرده است.

پیتر ثیل که یکی از اولین سرمایه گذاران فیس بوک است, معتقد است که روی شرکت های مونوپولی باید سرمایه گذاری کرد. او به یک شرکت جستجوگر اینترنتی فرضی اشاره می‌کند و می‌گوید: اگر شما یک مونوپولی داشته باشید، به مردم خواهید گفت که در یک بازار بسیار رقابتی فعالیت می‌کنید. و اگر شما در یک بازار بسیار رقابتی باشید به مردم می‌گویید یک مونوپولی هستید. به عنوان مثال اگر شما یک شرکت موتور جستجو در سیلیکون ولی باشید و قرار باشد به عنوان مدیرعامل صحبت کنید نخواهید گفت “ما بخش زیادی از بازار را در اختیار داریم و سود بیشتری از مایکروسافت به دست می‌آوریم” شما این حرف ها را نمی‌زنید. شما اصلاً در مورد جستجو صحبت نخواهید کرد. بلکه خواهید گفت: ما یک شرکت تکنولوژی هستیم که با اپل سر موبایل رقابت می‌کنیم و همچنین در زمینه خودروهای بدون راننده با شرکت ها در حال رقابت هستیم. در واقع شما به صنعت جستجو اشاره نخواهید کرد.

شاید گوگل با این کار می‌خواهد توجه دیگران را از مونوپولی خود منحرف کند و با افتتاح کسب و کارهایی مثل گوگل کلود می‌خواهد بیشتر خود را یک شرکت تکنولوژیک معرفی کند. نوعی مخفی کاری که شرکت های مونوپولی های انجام می‌دهند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

مونوپولی گوگل و پیتر ثیل
5 امتیاز از 14 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن