یک هدفون به عنوان مترجم جهانی

هدفون پیکسل بادز (Pixel Buds) یکی از محصولاتی بود که در جریان کنفرانس اخیر گوگل معرفی شد. یکی از قابلیت‌ های هدفون جدید گوگل داشتن مترجم جهانی است.

گوگل در جریان رویداد رونمایی از گوشی های موبایل جدید خود، دست پر به روی صحنه آمد. یکی از محصولات معرفی شده در این رویداد هدفون پیکسل بادز بود. این ایرباد وایرلس گوگل دارای قیمت 159 دلار بوده و برای استفاده با گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل 2 ایکس ال، که فاقد درگاه جک صوتی 3.5 میلی‌متری هستند، طراحی شده است.

 زمان ارائه پیکسل 2 ماه جاری میلادی و زمان ارائه پیکسل ایکس ال دو ماه دیگر است، اما هدفون پیکسل بادز بین این دو گوشی موبایل عرضه خواهد شد. یکی از مهمترین قابلیت های این هدفون، امکان بهره مندی از آن تحت عنوان یک مترجم جهانی می باشد. با این روش می‌توان به 40 زبان زنده دنیا به مکالمه پرداخت.

این مترجم در اصل، یکی از ویژگی های اپلیکیشن Google Translate است. برای شروع، کافی است آن را در گوشی پیکسل 2 خود بارگذاری کنید. سپس زبانی که خودتان به آن مسلط هستید و همچنین زبانی که نیازمند ترجمه آن هستید را انتخاب کنید. به محض شروع مکالمه، یک پیغام برای معرفی این قابلیت نشان داده می‌شود. بعد از نمایش نحوه کار، بسیار متعجب خواهید شد!

تنها وسیله ای که برای داشتن یک مکالمه بین دو نفر با زبان‌های مختلف نیاز است، یک هدفون پیکسل بادز 159 دلاری و یک دستگاه گوگل پیکسل 2 دارای قیمت پایه 649 دلار است. شخص دیگر نیازی به گوشی موبایل، ایرباد و انواع گجت‌ها را ندارد!

طی یکی از تست‌ها، نحوه ترجمه همزمان مکالمه بین زبان ایتالیایی و اسپانیایی تست شد. یکی از دو طرف مکالمه جمله‌ای را به زبان اسپانیایی در پیکسل بادز گفت و گوشی پیکسل 2 خیلی سریع این جمله را به زبان ایتالیایی ازطریق اسپیکر بیان کرد و حتی آن را بر روی نمایشگر نوشت.

 

محدودیت ایرباد پیکسل بادز

البته تجربه اولین استفاده از پیکسل بادز نشان داد شلوغ بودن محیط گفتگو و وجود نویز بالا، می‌تواند کیفیت ترجمه را تا حدی پایین بیاورد که البته غیر طبیعی نیست. روی هم رفته، عملکرد این قابلیت بسیار قابل قبول است. در حال حاضر برای استفاده از مترجم جهانی گوگل مجبور به استفاده از ایرباد پیکسل بادز و یکی از دو گوشی موبایل گوگل پیکسل 2 و یا گوگل پیکسل 2 ایکس ال هستیم. امیدواریم در آینده گوگل بتواند امکان استفاده از این ویژگی را برای تمامی دستگاه‌ها و به وسیله هر نوع هدست فراهم کند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

یک هدفون به عنوان مترجم جهانی
4.5 امتیاز از 6 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن