پایان دادن به مزاحمت های پیامکی

وزیر ارتباطات و فناوری قول داده است تا اخر مهر ماه سال جاری به مزاحمت های پیامکی پایان بخشد. همچنین در مورد  نارضایتی مردم بازگو کردند که : این پیامک ها بدون هیچ ضوابط و قانون خاصی و بدون هیچ حساب کتاب معینی با محتوای نا مناسب و همپنین در ساعات  نامناسب به مردم ارسال می شوند. و موجب نارضایتی مردم میشود.

 و قابل ذکر است که برخی هم با دور زدن و رعایت نکردن قوانین, با سیم کارت شخصی برای ارسال پیامک های تبلیغاتی استفاده میکنند. بر همین اساس شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد که طی چند روز آینده مصوبه ای تحت عنوان محدود کردن وحتی اتمام بخشیدن به این پیامک ها به وجود آورد. اما باید گفت که بر اساس این مصوبه کسب و کارهای نوپا که تبلیغات آنها بر پایه ی این سیستم های پیامکی  هستند را مصون می مانند.

وی بیان کرد : برای تصویب این مصوبه در حال پیدا کردن قانونی برای پیامک های تبلیغاتی بدون مزاحمت برای مردم هستیم و در ابتدای دولت ازسامانه پیامکی رگولاتوری خواستیم تا این مشکل را حل کند و با دادن مشوق های لازم و همچنین راه حل هایی برای کسب و کارهای نوپا,این امکان را به وجود آورد که از ظرفیت های فضای پیامک بدون مزاحمت برای مردم بتوان استفاده کرد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

پایان دادن به مزاحمت های پیامکی
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن