پیتر ثیل از بیت‌ کوین می گوید (بخش اول)

ایجاد یک واحد پولی که فارغ از نظارت دولت‌ها باشد یک ایده جدید و بکر نیست. تلاش‌هایی مبتنی بر پرداخت الکترونیک در دهه 80 در این راستا در آمریکا انجام شد و پی‌پل یکی از آن تلاش‌ها بود که قرار بود به یک واحد پولی جدید تبدیل شود.

زمان این فعالیت‌ها هم سال‌های مناسبی بود. در اوایل کار نظارت بر کسب و کارهای آنلاین کم بود. اینترنت تنها 10 سال قدمت داشت و  فهم نهادهای نظارت کننده از این حوزه بسیار کم و محدود بود.حال امروز بیت‌کوین توانسته به یک ارز جهانی تبدیل شود و هر کس می‌تواند به رایگان و بدون محدودیت از آن استفاده کند. در ادامه به نظرات پیتر ثیل  در مورد بیت کوین می‌پردازیم.

سرمایه‌گذار مشهور و خالق پی‌پل، پتیر ثیل ده سال قبل از ساتوشی ناکاموتو تلاش‌هایی برای ایجاد یک واحد پولی همانند بیت کوین انجام داد. در عوض پی‌پل به جای یک ارز به یک سیستم پرداخت موفق در سطح جهان تبدیل کرد. اخیراً در گردهمایی در نیویورک از او در مورد وضعیت حال حاضر بیت کوین سوال پرسیده‌ شد، او می‌گوید: “هدف پی‌پل ساخت یک واحد پولی جدید بود. ولی این محقق نشد. تنها ما توانستیم  یک سیستم پرداخت payment system جدید راه‌اندازی کنیم. به نظرم بیت کوین به عنوان یک واحد پولی currency جدید موفق بوده ولی سیستم پرداخت آن دچار مشکل و کاستی‌ است. خیلی سخت می‌شود از بیت کوین استفاده کرد و این یکی از چالش‌های جدی برای ارز بیت کوین محسوب می‌شود”

مهمترین دشواری که بیت کوین برای افراد تازه وارد دارد عبارت است از:

  •  به سختی می‌توان بیت کوین به دست آورد.
  • تعیین ارزش یک محصول که با بیت کوین فروخته می‌شود دشوارتر از ارزهای مشابه مثل دلار است وقتی که کمتر از یک بیت کوین استفاده می‌کنید.
  •  سوگیری های عمومی general unit bias

در مقابل بازکردن یک حساب بیت کوین بسیار راحتر از افتتاح حساب در پی‌پل است. حتی پس از 15 سال که از تاسیس این شرکت می‌گذرد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

پیتر ثیل از بیت‌ کوین می گوید (بخش اول)
5 امتیاز از 6 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن