پیتر ثیل علاقه‌ای به سرمایه گذاری روی ترندها ندارد : این تکه کلامی بود که  پیتر ثیل این هفته در Future Investment Initiative چندین بار تکرار کرد. این اجلاس اقتصادی هفته پیش در ریاض عربستان برگزار ‌شد  و همچنین قابل ذکر است که او در مورد اینکه کجا سرمایه گذاری می‌کند مورد پرسش قرار گرفت و جواب داد که در جستجو جایی بیرون از سیلیون برای سرمایه گذاری است. در ادامه او اشاره کرد که میلی به ترندهای روز ندارد. چیزهایی مثل نرم افزارهای SaaS  با پردازش مجازی  virtual computing یا واقعیت مجازی  augmented reality  و هوش مصنوعی artificial intelligence .

او می‌گوید حتی اگر این مباحث در آینده اتفاق بیافتند سرمایه گذاری روی آن‌ها بسیار خطرناک است. در ادامه هم او اشاره می‌کند هرجا صحبت‌ از “بحث روز” می‌شود بهتر است فوراً و با سرعت از آن جا فرار کرد.  وگرنه شما با شرکتهای مشابه و رقبای فراوان روبرو خواهید شد.احتمالاً و با کمال تعجب ثیل همین نظر را در مورد خودروهای بدون راننده دارد. حتی با اینکه که خودش در قالب Founders Fund  از سرمایه گذاران شرکت Lyft بودند و به نظر می‌رسد هدف شرکت  Lyft در آینده این است که تمام خودورهای آن بدون راننده شوند. ثیل تنها در یک مورد قانون خودش را نادیده می‌گیرد و به ترندها توجه دارد آن هم ترندهایی که در حوزه توجه یا “رادار” کس دیگری نیست. همچنین یکی از این حوزه هایی که بیش از حدی که باید مورد توجه قرار نگرفته آن هم به خاطر اینکه شاید به اندازه خودروهای بدون راننده و تاکسی های پرنده جذاب نیست کار از دور یا telecommuting  یا کار از دور است. اینکه کار ریموت اجتناب ناپذیر و بسیار تحول آفرین است و به طور حتم پیش بینی می‌شد که از او درباره آینده حمل و نقل هم سوال پرسیده شد اما ظاهراً علاقه در این زمینه نشان نداد.

او گفت: “مطمئناً انتقال حمل و نقل به شرکت های مثل اوبر و لیفت که من در آن سرمایه گذاری کردم یک تغییر بزرگ محسوب می‌شود. بحث خودروهای بدون راننده هم یک روند مهم برای اقتصاد محسوب می‌شود و رفتار مصرف کنندگان را به شدت تغییر خواهد داد. اگر شما یک خودرو بدون راننده داشته باشید ممکن است زمان سفر شما با آن بیشتر شود چون می‌توانید درون آن کار کنید. من مطمئن نیستم سرمایه گذاری در زمینه خودروهای بدون راننده سرمایه گذاری خوبی باشد. چون شرکت های زیادی در این فعال هستند که به سختی می‌توان تشخیص داد که کدام یک از دیگری متفاوت عمل می‌کند.”

 

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

 

پیتر ثیل  سرمایه گذاری روی خودروهای بدون راننده را مطمئن نمی داند
امتیاز دهی به این محتوا