کاتیوشا : اسکنر جدید جاسوسی از طریق تلگرام

کاتیوشا

یک ابزار هک جدید که از اواسط فروردین در بازار سیاه اینترنتی به فروش می رسد و توانایی اسکن سریع سایت ها و تشخیص ضعف های امنیتی SQL در آن ها را دارد، به اسکنر کاتیوشا معروف است. این ابزار هک از این طریق به سایت ها حمله می کند و همه این کارها تنها با یک گوشی هوشمند و نرم افزار تلگرام صورت می گیرد. البته این ابزار خود ترکیبی از اسکنر Anarchi و نرم افزار تلگرام است. از زمان معرفی تا به حال 7 بار آپدیت شده است، که در دو نسخه Pro و Lite با قیمت های بین 250 تا 500 دلار به فروش می رسد.

اولین بار محققان سایت Recorded Future، این ابزار را در فروم های هک برای فروش پیدا کردند و دریافتند که این ابزار هک متداولی نیست، چون قبلاً کمتر توسط هکرها برای فروش ارائه می شده است. مدیر شرکت Recorded Future، شرکتی که در شناسایی تهدیدات اینترنتی تخصص دارد، در مورد این ابزار هک توضیح داده است، که استفاده از آن ساده می باشد و تنها نیاز به راه اندازی یک سرور و استفاده از نسخه تغییر داده شده اسکنر Anarchi دارد، تا بتوان آن را با تلگرام کنترل کرد. بعد از راه اندازی این ابزار، فردی که قصد حمله به سایت های مورد نظرش را دارد، لیست سایت ها را از تلگرام به این ابزار می دهد و این ابزار با سرعت بالایی شروع به پیدا کردن ضعف های شناخته شده در سایت ها می کند. بعد از پیدا کردن یک باگ نرم افزاری، ابزار کاتیوشا اطلاعات سایت مثل اسم سایت، رتبه الکسا و این که چند دیتابیس در دسترس دارد را به فرد می دهد.

یکی از دلایل محبوب شدن این ابزار هک این است که استفاده از آن نیازی به دانش فنی خاصی ندارد و همچنین نسبت به سودی که میتوان از آن به دست آورد قیمت مناسبی دارد. Andrei Barysevich، مدیر شرکت Recorded Future، از نگرانی های موجود در مورد اسکنر کاتیوشا اینگونه می گوید: “با این ابزار میتوان حملاتی با مقیاس بالا انجام داد و این که اگر کسی بخواهد از این ابزار استفاده کند، نیازی به دانستن این که چطور این نرم افزار حملات را انجام می دهد یا چگونه کار می کند نخواهد داشت.”

جالب است بدانید دلیل انتخاب اسم این ابزار هک بر مبنای کاتیوشا موشک اندازی است که در طول جنگ جهانی دوم توسط شوروی ساخته شد و می توانست تعداد زیادی موشک را در زمان کوتاهی پرتاب کند. این موشک انداز در آن جنگ به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. اسکنر کاتیوشا نیز می تواند در مقیاس بزرگ تعداد زیادی سایت را تنها در چند مرحله از طریق یک گوشی هوشمند مورد حمله قرار دهد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

کاتیوشا : اسکنر جدید جاسوسی از طریق تلگرام
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن