این خبر بر مبنای شایعاتی که طی ماه‌های گذشته درباره ی استفاده‌ی کارت گرافیک Nvidia از حافظه‌های گرافیکی پرسرعت HBM2 یا GDDR66 در نسل آینده‌ی کارت‌های گرافیک جی‌فورس (که قرار است از معماری Volta استفاده کنند) پخش شد. جدیدترین گزارش‌ها  از سایت های معتبر حاکی از آن است که شرکت انویدیا همچنان به استفاده از حافظه‌های گرافیکی GDDR5X در محصولات آینده‌ی شرکت خود ادامه خواهد داد.

درحالی‌ که حافظه‌های HBM2 پهنای باند بیشتر، تأخیر کمتر و ولتاژ پایین‌تری نسبت به حافظه‌های متداول GDDR دارند، اما به‌ نظر می‌رسد که ساخت HBM2 به‌ مراتب سخت‌تر و پرهزینه‌تر و پر دردسر تر از GDDR5X باشد. یکی از دلایل اصلی تأخیر عرضه‌ی کارت‌های رادئون از طرف شرکت  AMD نیز استفاده‌ی این شرکت از حافظه‌ی گرافیکی HBM2 عنوان شده است.

 

کارت گرافیک Nvidia

 

بر این مبنا معلوم شد که کارت گرافیک Nvidia همچنان به استفاده از حافظه‌های HBM2 در کارت های گرافیکی GV100 خود و جانشین احتمالی آن ادامه خواهد داد؛ اما به احتمال زیاد در کارت‌های ولتا (درست مانند کارت‌های کلاس مصرفی پاسکال)، از حافظه‌های GDDR5X استفاده خواهد کرد. وظیفه‌ی تأمین حافظه‌ی گرافیکی کارت‌های ولتا را احتمالا SK Hynix یا شرکت مایکرون برعهده خواهند داشت.

از نظر مرکزش کارت گرافیک Nvidia نیز مانند شرکت های ساخت کارت گرافیکی دیگر مجبور خواهد شد از تکنولوژی HBM2 در آینده ی نه چندادن دور برای محصولات خود استفاده کند. اما در حال حاضر شایعات مبنی بر استفاده ی کارت گرافیک Nvidia از این تکنولوژی رد شده است.

 

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

 

آیا در کارت گرافیک Nvidia همچنان از GDDR5X استفاده خواهد شد؟
امتیاز دهی به این محتوا