کامیون الکتریکی و سهام تسلا

سهام شرکت خودروسازی تسلا بعد از خبر پرده برداری از کامیون الکتریکی توسط ایلان ماسک افزایش یافت. ایلان ماسک خبر داد که کامیون الکتریکی شرکت تسلا اواخر ماه آینده به صورت آزمایشی مورد امتحان قرار خواهد گرفت.

ایلان ماسک اوایل امسال نیز خبر رونمایی از کامیون الکتریکی و سیستم حمل و نقل باری خود را داده بود. همچنین در گردهمایی سالیانه سهامداران تسلا اطلاعات و جزییات بیشتری از این پروژه را اعلام کرد. او به عنوان مدیرعامل تسلا اعلام کرده بود که شرکت برای ساخت یک کامیون و تریلی الکتریکی در حال همکاری با مشتریان بزرگ خود می باشد.

اما سوال مهمی که مشتریان از ماسک دارند درمورد تعداد خودرو ها و زمان تحویل آنهاست که همچنان بی پاسخ است. کامیون الکتریکی می‌تواند یک پروژه سودآور در بلند مدت برای شرکت تسلا باشد مخصوصاً اگر از تکنولوژی‌های اتوماسیون و بدون راننده استفاده کند.

Colin Rusch تحلیل گر شرکت Oppenheimer  می‌گوید “به نظرم این مساله یکی از استراتژی‌های  کلیدی برای شرکت محسوب شود. وقتی ما به صنعت حمل و نقل نگاه می‌کنیم یکی از جاهایی که می‌شود واقعاً ارزش افزوده ایجاد کرد در قسمت امنیت راننده و بهبود عملکرد رانندگی است. پس اگر کسی بتواند مقداری از  رانندگی را به صورت اتوماتیک درآورد و بخشی از  نیروی انسانی را در این زمینه حذف کند واقعاً صرفه جویی زیادی کرده است.”

Rusch اضافه کرد که بازار بالقوه برای کامیون‌های الکتریکی در آمریکای شمالی که تسلا قرار است در آنجا رقابت کند در حدود 30 میلیارد دلار است. اما وقتی شرکت در زمینه های مختلفی وارد می‌شود در مورد اینکه بتواند در همه این زمین‌ها به خوبی بازی کند هشدار می‌دهد.

با این حال همزمان اعلام می‌شود که شرکت‌های مثل Daimler در حال سرمایه گذاری در این بخش هستند که نشان می‌دهد که فرصت‌های زیادی در این بازار وجود دارد. اخیراً اعلام شد که شرکت های Cummins و Daimler روی پلتفرم های برای فعالیت کامیون‌های بدون راننده سرمایه گذاری می‌کنند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

کامیون الکتریکی و سهام تسلا
5 امتیاز از 3 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن