آخرین حملات هکرها به سازمان ملی سلامت انگلیس (NHS) زنگ‌های خطر را به صدا درآورد. هک و امنیت سایبری هم اکنون تبدیل به یکی از بزرگترین مشکلات جامعه شده است. تلاش برای از بین بردن دیواره‌ های امنیتی نیروگاه‌های هسته ای توسط هکر‌ها نشان می‌دهد این مسئله چقدر اهمیت دارد. در چند سال گذشته با توجه به اتفاقاتی که در نیروگاه‌های برق هسته‌ای به دلیل اشتباه یا حوادث طبیعی رخ داد، این ترس به وجود آمده است که اگر کنترل این نیروگاه‌ها به دست افراد سودجو بیفتد، ممکن است چه فجایعی به بار آورد.

نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد:” هکرها به‌طور هدفمند چندین بار تلاش کرده‌اند تا از دیواره‌ی امنیتی یک نیروگاه هسته ای برق در کانزاس عبور کنند”. FBI با تأیید این حملات، باز هم اعلام نکرده است که هدف هکرها از این حملات تنها دزدی اطلاعات صنعتی بوده است یا ایجاد خرابکاری در این نیروگاه ها را می خواستند. همچنین در این گزارش اشاره ای به این که هکر‌ها موفق شده‌اند وارد سیستم‌های کنترلی این نیروگاه برق شوند یا خیر نشده است.

در این حملات، هکر‌ها یک فایل ورد (Doc.) آلوده را در قالب رزومه به مهندسان ارشد کنترل که دسترسی گسترده‌ای برای مدیریت و کنترل این نیروگاه هسته‌ای برق داشته‌اند، ارسال کردند. پس از کلیک روی این فایل، هکر‌ها توانستند اطلاعات لازم جهت ورود به رایانه‌های شبکه را جمع‌آوری کنند. به نظر می‌رسد هدف حمله هکرها به دست آوردن نقشه شبکه کامپیوتری بوده‌ است تا در حملات بعدی از آنها استفاده شود.

ولف کریک اداره کننده ی این نیروگاه هسته‌ای، در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ سیستم عملیاتی تحت تأثیر قرار نگرفته است و شبکه‌های شرکت و اینترنت، از شبکه‌ای که این کارخانه را مدیریت می‌کند، جدا بوده‌اند. در سال ۲۰۰۸ ویروس استاکس نت که توسط آمریکا و اسرائیل طراحی شده بود، به تسهیلات هسته‌ای ایران حمله کرد.

 برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

کوشش هکرها برای از کار انداختن نیروگاه هسته ای برق آمریکا
امتیاز دهی به این محتوا
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن