کیف بیت کوین چیست ؟

کیف پول بیت کوین چیست

کیف بیت کوین چیست؟

کیف بیت کوین ( Bitcoin Wallet ) یک برنامه کامپیوتری است که در آن بیت کوین نگهداری می‌شود.  از نظر فنی بیت کوین جایی نگهداری نمی‌شود بلکه یک آی دی مخفی برای هر آدرس بیت کوین در کیف بیت کوین ذخیره می‌شود.  کیف بیت کوین تسهیلاتی را برای دریافت و ارسال بیت کوین در اختیار صاحب آن قرار می‌دهد و یک صورت حساب برای او ارائه می دهد. و در انواع مختلف  موبایل، دسکتاپ، تحت وب و و شکل چهارم به صورت سخت افزاری وجود دارد .

شایان ذکر است که به کیف بیت کوین بعضاً کیف دیجیتال هم اطلاق می‌شود. ایجاد کیف بیت کوین اولین قدم مهم برای استفاده از بیت کوین است. از آن جایی که بیت کوین شبیه پول است کیف بیت کوین هم به مثابه کیف پول می‌ماند. ولی به جای خود بیت کوین دقیقاً در کیف دیجیتال بیت کوین نگهداری شود اطلاعات مرتبط با آن که فراوان هم هستند در آن مثل  شماره های مخفی که برای هر آدرس بیت کوین تعریف شده و همچین تراکنش های صورت گرفته ذخیره می شود.

همانطور که اشاره کردیم چهار نوع مختلف از کیف بیت کوین وجود دارد. اولین نوع کیف که مخصوص دسکتاپ است روی کامپیوتر نصب می‌شود و کنترل کامل کیف را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کیف نسخه رومیزی این امکان را به افراد می‌دهد که آدرس های بیت کوین را ایجاد کنند و دریافت و ارسال بیت کوین انجام دهند. همچنین این کاربران می‌توانند شماره های مخفی را روی آن ذخیره کنند. مشهورترین نرم افزارهای بیت کوین در این زمینه عبارتند از Bitcoin Core , MultiBit , Armory , Hive OS XElectrum  . در کنار نسخه دستکتاپ و موبایل و تحت وب، کیف های سخت افزاری وجود دارند که می‌توانند همان کارکرد نسخه های نرم افزاری را داشته باشند ولی هم اکنون در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارند. باید گفت که نگهداری از کیف بیت کوین بسیار مهم و ضروری است. رعایت موارد امنیتی مثل تخصیص پسوردهای های قوی و نگهداری کردن به صورت آفلاین می‌تواند از خطرات احتمالی جلوگیری کند .

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

کیف بیت کوین چیست ؟
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن