واتس اپ از مرز یک میلیارد کاربر فعال گذشت

واتس اپ

بهمن دو سال پیش واتس اپ اعلام کرد که هر ماه یک میلیارد کاربر از این برنامه استفاده میکنند. این آمار به این معنی است که از هر 7 نفر در جهان، یک نفر از واتس اپ استفاده میکند.

طی چند روز اخیر شرکت فیسبوک که مالک شرکت واتس اپ است گزارش مالی سه ماه دوم سال را منتشر کرد و اعلام کرد که روزانه یک میلیارد کاربر از واتس اپ استفاده میکنند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید روزانه 55 میلیارد پیام، 4.5 میلیارد تصویر و یک میلیارد ویدیو بین کاربران در این پیام رسان رد و بدل میشود.

واتس اَپ اولین بار برای ایفون در اواخر سال 2009 منتشر شد و تا سال 2010 نسخه های اندروید و بلک بری آن نیز منتشر شدند. تعداد کاربران فعال واتس اپ از دویست و پنجاه هزار در سال 2009 به دویست میلیون تا اواخر 2013 رسید.

در ماه اردیبهشت، روزانه 175 میلیون کاربر از قابلیت Status واتس اَپ استفاده میکردند. در حال حاضر اسنپ چت روزانه 166 کاربر و تا سه ماه پیش، روزانه 200 میلیون کاربر از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده میکردند. با مقایسه این قابلیت های مشابه در این سه نرم افزار پیام رسان میتوان گفت واتس اپ این دو رقیب خود را پشت سر گذاشته است.

یکی از علل موفقیت این نرم افزار پیام رسان این است که توانست به طور مناسب تا حد زیادی استفاده از پیامک را منسوخ و خود را جایگزین آن کند.  با این کار نیازی به صبر کردن برای رسیدن پیامک ها یا کم و کوتاه نوشتن پیام نیست. هر تعداد کلمه را سریع و بدون محدودیت میتوان فرستاد.

واتس اَپ در سال 2009 توسط دو کارمند سابق شرکت یاهو بنیان گذاشته شد و در سال 2014 شرکت فیسبوک این نرم افزار را با 19 میلیارد دلار خریداری کرد.

در حال حاضر نرم افزار پیام رسان واتس اپ از 60 زبان پشتیبانی میکند.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید

واتس اپ از مرز یک میلیارد کاربر فعال گذشت
4.6 امتیاز از 7 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن