5 استارت آپ که رشد سریع داشتند

5 استارت آپ که رشد سریع داشتند

بسیاری از کسانی که یک استارت آپ را شروع می کنند، همواره دنبال رشد سریع آن هستند و میخواهند در کمترین زمان ممکن کسب و کار خود را رشد دهند. طبق بررسی های انجام شده، همیشه رشد سریع به معنای موفقیت یک کسب و کار نمی باشد. شرکت هایی که در مدت کم به درآمد زیادی رسیده اند  در صورتی که نتوانند منابع خود را مدریریت کنند دچار ورشکستگی می شوند. معمولا دلایل زیادی برای ورشکستگی آن ها جود دارد یکی از این دلایل متغییر های پیش بینی نشده ای است که سر راه آن ها قرار می گیرد. اگر در ادامه با مرکزش همراه باشید می توانید داستان 5 شرکت که رشد سریع داشتند و نتوانسته اند موفقیت بدست آورند را بخوانید.

 

1- شرکت Wise Acre Frozen Treats

در سال 2006 آقای پیکاریلو شرکت تولید بستنی یخی های ارگانیک را به راه انداخت. بعد از یک و نیم سال، اولین کارمند خود را استخدام نمود و پس از 6 ماه 13 کارمند دیگر را به استخدام شرکت خود در آورد. وسعت کارخانه وی 3000 متر مربع بود. کیفیت بستنی های این شرکت بسیار بالا بودند و چندین جایزه برنده شد، همچنین در بازار استقبال خوبی از محصولات وی شد، اما با وجود این دستاورد ها شرکت او ورشکسته گردید (مقاله ای با نام My Company Grew Too Fast — and Went Out of Business در سایت cbsnews وجود دارد که می توانید بخوانید). طبق گفته آثای پیکاریلو مشکل ایشان جذب پرسنل و خرید تجهیزات پیشرفته قبل از رسیدن به درآمد بالا بود.

 

2-شرکت 180s

طبق گزارش مجله ی بالتیمور شرکت 180s در سال 1994 با همکاری دو نفر به نام های برایان لی گن و ران ویلسون راه اندازی شد. پس این که اولین محصول آن ها در بازار عرضه شد با استقبال چشم گیری از طرف مردم روبرو شد. این شرکت برای محصولات زیادی از جمله تولید لباس های نظامی قرار داد بست. رشد آن ها تا سال 2003 بسیار بالا بود ولی پایدار نبود. در سال 2006 شرکت نتوانست بدهی های خودرا پرداخت کند و در مان سال شرکت را به یک شرکت دیگر فروختند. این شرکت از سال 2006 به رشد آرام خود ادامه داد ( ممکن است شانس دوم برای کسب و کار شما وجود نداشته باشد. شرکت 180s شانس آورد که توسط یک شرکت دیگر خریداری شد).

3-شرکت Crumbs Bake Shop

طبق گزارش وال استریت ژورنال، شرکت Crumbs Bake Shop در سال 2003 راه اندازی گردید. روزی به عنوان بزرگ ترین شرکت فروشنده cup cake در دنیا شناخته می شد. هنگامی که مردم علاقه به کیک های تولیدی این شرکت پیدا کردند، رشد این شرکت نیز شروع شد. این شرکت شعبه های خود را گسترش داد. این شعبه ها هزینه نگه داری داشتند و هنگامی که مردم از این نوع کیک ها روی برگرداندند و میزان فروش محصولات شرکت کم شد، تصمیم به بستن بعضی از شعبه های فروش گرفتند. در سال 2014 این شرکت توانست از ورشکستگی خارج شود اما این خارج شدن پایدار نبود و در سال 2017 این شرکت به طور کامل تعطیل شد.

 

4-شرکت Zynga

آقایی به نام مارک پینکوس، از بنیان گذاران شرکت Zynga است. حوزه کاری شرکت Zynga بازی ای ویدئویی است. ایشان در کار آفرینی تجربه خوبی داشتند اما آشنایی چندانی در زمینه بازی های ویدئویی نداشت (+). در زمان تاسیس این شرکت بازی های ویدئویی کیفیت پایینی داشتند. از جمله بازی های این شرکت Poker و Mafia Wars نام داشت که با استقبال بی نظیری روبرو شد و میلیون ها دانلود داشت. در سال 2011 آقای مارک پینکوس تصمیم گرفت دیتا سنتر های خود را بار ارزش 100 میلیون دلار (+) راه اندازی کند. مشکل این شرکت کمبود نوآوری بود و نتوانست آن را جبران کند و مجبور شد دیتاسنتر های خود را تعطیل کند. این شرکت هم چنان به فعالیت خود ادامه می دهد اما محبوبیت خود را از دست داده است.

 

5- شرکت Kind Snacks

آخرین مورد این لیست شرکت Kind Snacks می باشد. موسس این شرکت آقای دنیل لوبتزکی، می باشد. هنگامی که لوبتزکی استارت آپ خود را راه اندازی کرد، مشکل او رسیدن به وضعیت پایدار بود. طبق گزارش USA Today، آقای لوبتزکی زمان زیادی صرف پیشرفت و توسعه شرکت خود نمود و ظرف مدت دو سال توانست یک اسنک بار بی نقص را توسعه و ارائه دهد. او پس از توسعه استارت آپ خود توانست 20 میلیون دلار سرمایه دریافت کند و تا سال 2014 به رشد خود ادامه داد و شرکت خود را با پرداخت 220 میلون دلار پول بازخرید نمود(+).

 

منبع

 

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

5 استارت آپ که رشد سریع داشتند
5 امتیاز از 2 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن