7 نکته درباره کار و زندگی شخصی پیتر ثیل

پیتر ثیل

پیتر ثیل بیزنس‌من، بشر دوست، فعال سیاسی، و نویسندهٔ آمریکایی است. او که یکی از مؤسسین پی‌پل و اولین سرمایه‌گذار حرفه‌ای در فیس‌بوک بوده است 7 نکته ارزشمند درباره کار و زندگی شخصی اش بیان می کند.

1. نوآوری های فراوانی در تاریخ بوده که مخترعان آن بدون اینکه بهره ای از آن ببرند دنیا را ترک کرده اند. مثلا برادران رایت که اولین هواپیما را اختراع کردند اما هیچ پولی از آن بدست نیاورند.

2. نوآوری در کل مساله عجیبی است. یادگیری و مطالعه در زمینه خلاقیت و نوآوری کار بسیار دشوار و ناممکنی است. هر نوآوری در تاریخ فقط یک بار اتفاق افتاده. هیچ فرمولی نمی‌شود برای نوآوری ارائه داد. کتاب های شبه علمی بسیار زیادی در زمینه مدیریت وجود دارند که ادعا می‌کنند راه پولدار شدن را در چند قدم آموزش می‌دهند. ولی از نظر من هیچ فرمولی برای موفقیت وجود ندارد.

3. من روابط دوستانه‌ی زیادی با افرادی ایجاد کردم که طی سالها با آن‌ها کار کردم و من فکر می‌کنم این یکی از عواملی است که باعث می‌شود یک فرد در جامعه موفق شود. افراد بسیار زیادی وجود دارند که بدون رعایت این مساله به موفقیت رسیدند ولی اعتقادم این است مساله دوستی کم اهمیت جلوه داده شده. رد هافمن دوست صمیمی من همیشه می‌گوید فهمیدن معنای زندگی کار بسیار دشوار است ولی می‌توان از لحظاتی که در کنار دوستان هستی لذت ببری.

4. یکی از چیزهایی که بازی کردن شطرنج در مدرسه به من یاد داد این بود بهتر است همیشه در زندگی برنامه داشته باشید.

داشتن یک برنامه بد از نداشتن هیچ برنامه‌ای بهتر است. به نظرم در بسیاری از فضاها داشتن یک برنامه ناقص بهتر از حرکت کردن چشم و گوش بسته از یک روز به روز دیگر است. اما فکر می‌کنم این اشتباه است که زندگی را مثل یک شطرنج ببینیم. پیچیدگی زندگی بسیار زیاد است.

5. چیزی که من از پدر و مادرم یاد گرفتم این بود که کسی که زیاد تلاش کند می‌تواند به هدف خود برسد و به نظرم این یکی از با ارزشترین آموخته‌های من از خانواده‌ام بود.

6. میلیونر بودن هم جنبه های مثبت دارد و هم جنبه های منفی. شما آزادی زیادی در اختیار دارید، دغدغه های مالی شما کمتر است ولی در طرف مقابل سوالات زیادی به ذهن شما به عنوان یک فرد ثروتمند می‌رسد:

آیا کسانی که مشتاق صحبت کردن با شما هستند شما را به خاطر پول می‌خواهند یا نه؟

7. مردم همیشه می‌گویند طوری زندگی کنید که گویا امروز آخرین روز شماست ولی من نظر دیگری دارم: به نظرم هر روز باید طوری زندگی کرد که گویا برای همیشه زنده خواهید ماند. شما باید با افراد طوری رفتار کنید که انگار آن‌ها را در آینده باز خواهید دید. شما باید روی پروژه‌هایی کار کنید که افق زمانی بلند مدت دارند. به همین خاطر من دوست دارم طوری زندگی کنم که گویا همیشه زنده خواهم بود.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

7 نکته درباره کار و زندگی شخصی پیتر ثیل
5 امتیاز از 4 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن