آیا شما هم در رابطه با ساختن سرویس پیام رسان چت توسط گوگل جهت رقابت با imessage اپل شنیده اید ؟ برای اطلاعات بیشتر با مرکزش همراه شوید.

 

طبق گزارشات اخیر گوگل برای رقابت با آی مسیج اپل ، در حال توسعه‌ی سرویس پیام‌رسان اندروید به نام «چت» می باشد.
بر اساس گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت The Verge ، گوگل در حال راه‌اندازی یک سرویس پیام‌رسان ساده ( مشابه مسنجر فیسبوک و iMessage اپل ) به نام «چت» می باشد که آخرین تلاش غول‌ تکنولوژی جهت ساده‌سازی پیام‌رسانی در اندروید محسوب می گردد.که همه معتقدند ساختن سرویس پیام رسان چت توسط گوگل جهت رقابت با آی مسیج اپل می باشد.

سرویس چت، طبق استاندارد سرویس‌های ارتباطی غنی (RCS) می باشد و گوگل جهت پشتیبانی از این سرویس ، اپراتور‌های همراه و سازندگان گوشی‌ هوشمند را تحت فشار قرار داده است. استاندارد RCS جایگزینی جهت اس‌ام‌اس و ام‌ام‌اس خواهد بود. چت ، اپلیکیشن جدیدی نبوده بلکه سرویس پیشرفته‌ی پیام‌رسان اندروید می باشد و به‌ صورت خودکار در این اپلیکیشن فعال می‌گردد.

گوگل به این سرویس ویژگی‌هایی مانند گزارش خوانده شدن پیام ، ویدیوها و تصاویر با وضوح کامل ،مشاهده‌ی وضعیت نوشتن دیگران، و پیام‌رسانی گروهی را اضافه نموده است.

طبق استاندارد جدید گوگل ، برای ارسال پیام از طریق پیام‌رسان چت از دیتای گوشی استفاده می گردد و همچون iMessage اپل ، هنگامیکه کاربر چت پیامی را ارسال کرده ، در صورتیکه دریافت کننده‌ی پیام ، برنامه‌ی چت را داشته باشد با استفاده از داده‌های اینترنت پیام را دریافت کرده و اگر کاربر اپلیکیشن پیام رسان چت را نداشته باشد ، پیام چت به اس‌ام‌اس یا ام‌ام‌اس تبدیل شده و از اعتبار پولی شما کسر می‌گردد.

برخلاف آی‌مسیج یا سیگنال که دارای رمزنگاری بوده ، پیام رسان چت هیچگونه رمزنگاری نداشته و شما قادرید پیام خود را به‌صورت باز و رمزنگاری‌نشده ارسال کنید؛ یعنی پیام‌ها در سرور نگهداری شده و امکان دسترسی به آن‌ها می باشد.

 

آیا گوگل پشتیبانی از Allo را متوقف می کند ؟

 

پیام رسان چت که توسط شرکت گوگل درحال توسعه می باشد ، برای پیام‌رسان‌های بسیاری از جمله گوگل پلاس، هنگ‌اوت، Allo، Duo و پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید جایگزین می باشد. البته گوگل تمرکز خود را روی چت گذاشته و سرویس Allo متوقف می شود.

گوگل اخیرا سرویس RCS را مورد حمایت قرار داده و RCS با همکاری گوگل به همراه مایکروسافت و ۵۵ سرویس دهنده‌ی مخابراتی و ۱۱ کمپانی تولیدکننده، قصد دارد آن را به استانداردی جهانی تبدیل کرده و در بین کاربران دنیا همگانی نماید.

طبق گزارشات منتشرشده، تنها ویندوز و اندروید تاکنون از پیام‌رسان چت پشتیبانی کرده‌اند ولی هنوز معلوم نیست که آیا اپل از چت پشتیبانی می کند یا خیر.

ساختن سرویس پیام رسان چت توسط گوگل جهت رقابت با imessage اپل
5 امتیاز از 1 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن