گوشی موبایلی فقط برای مکالمه

Light Phone

به گزارش دیجیتال ترندز،  استارت آپی در نیویورک گوشی موبایل جدیدی طراحی کرده است که می توان گفت ساده ترین موبایلی است که اخیراً عرضه شده است و تجربه متفاوتی به کاربران ارائه می کند. این موبایل به Light Phone نام گذاری شده است.

گوشی موبایلی که این استارت آپ ساخته است بیشتر از آن که جایگزین موبایل فعلی کاربران شود، عملاً یک موبایل دوم محسوب می شود که طراحی شده تا گوشی موبایل دیگر را کامل کند. سایز آن به اندازه یک کارت بانکی است و عملاً تا وقتی روشن نشده بیشتر به یک تکه پلاستیک شبیه است و تنها گوشی موبایلی است که جدیداً ارائه شده و مخصوصاً به نحوی طراحی شده که از آن استفاده نشود.

برای معرفی این محصول بهتر است توضیح دهیم که چه کارهایی را نمی توان با آن انجام داد تا قابلیت های آن را شرح دهیم. این گوشی موبایل که Light Phone نام دارد، صفحه نمایشگری مثل گوشی های رایج ندارد و به جای آن یک صفحه LED دارد فقط به اندازه ای که شماره موبایل و صفحه شماره گیری را نشان دهد. با این موبایل نمی توان اس ام اس یا ایمیلی ارسال کرد یا در اساس به اینترنت وصل شد. علاوه بر این، دوربین عکاسی نیز ندارد و اپلیکیشنی نیز نمی توان بر روی آن نصب کرد. در نهایت فقط موبایلی است که می توان با آن شماره گیری کرد و مکالمه انجام داد.

The Light Phone

 

هدف از طراحی Light Phone این بوده که اعتیاد به گوشی موبایل را حذف کند یا کاهش دهد. هدف موسسان این استارت آپ حذف یا جایگزین کردن گوشی های رایج نبوده و پیشنهاد می کنند که با این هدف نیز استفاده نشود. استفاده از این گوشی مزایایی مثل حفظ توجه هنگام تمرکز بر روی کار یا صرفاً هنگام پیاده روی و گفتگو با دوستان است. به گفته موسسان این شرکت، استفاده از این گوشی فشار ناشی از همیشه وصل بودن و چک کردن دائمی موبایل را حذف می کند.

در واقع یکی از نکات قابل توجه این گوشی موبایل، نداشتن قابلیت های متنوع و متفاوت است. این موبایل با نسخه ساده سازی شده اندروید کار می کند. البته قیمت این موبایل نیز با توجه به قابلیت های بسیار کم آن 150 دلار است که به نسبت زیاد است ولی شاید ارزش تجربه جدیدی که ارائه می کند را داشته باشد.

برای خواندن جدیدترین و بروز ترین اخبار فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها به بخش اخبار تکنولوژی سایت مرکزش مراجعه کنید.

گوشی موبایلی فقط برای مکالمه
5 امتیاز از 6 رای
×خدمت از ما
با اپلیکیشن راحت تره!
نصب اپلیکیشن