استخاره با قرآن به صورت آنلاین

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

4 دیدگاه
یونس کعبی
در تاریخ 1401-6-18 ساعت 05:13

من کی ماشین می خرم


یونس کعبی
در تاریخ 1401-6-18 ساعت 05:14

من چه ماشینی می خرم


صفرداودی
در تاریخ 1401-6-22 ساعت 11:39

سلام دنبال چیزی هستم امسال به لطف خدا قسمتم میشود متولد۱۱ ۲ اردیبهشت هستمن باتشکرفروان


زهرا
در تاریخ 1401-6-24 ساعت 12:55

زهرا


برای همه ما پیش آمده که در امور مختلف زندگی و روزمره خود دچار سردرگمی و تردید شده باشیم و سریعا به استخاره با قرآن مراجعه کرده باشیم. البته در بعضی شرایط، می‌توانیم با فردی امین و قابل اعتماد مشورت کنیم. اما در برخی مواقع نیز کمک گرفتن از قرآن و استخاره کردن، می‌تواند بهترین روش برای تصمیم نهایی باشد.

سایت "مرکزش" به کمک ابزار استخاره آنلاین، انجام این کار را برای شما راحت و آسان کرده است و شما فقط با چند کلیک ساده، می‌توانید به راحتی با قرآن استخاره کنید.

 

استخاره با قرآن

 

استخاره آنلاین چیست؟

معنای استخاره، خیر و خوبی خواستن از خداوند است و افرادی که انجام کاری را به خیر و صلاح خود نمی‌دانند، استخاره می‌گیرند. استخاره‌ها انواع مختلفی دارند ازجمله استخاره با قران، استخاره با تسبیح، استخاره قلبی و .... در ادامه به طور کامل در مورد استخاره با قرآن صحبت می‌کنیم.

حال استخاره آنلاین یعنی گرفتن استخاره با قرآن با کمک اینترنت و ابزار آنلاین "مرکزش" است. کافی است سوره اهلاص را که در بالای صفحه نوشته شده است را سه بار بخوانید و بعد ازاینکه نیت کردید، روی دکمه (اشاره بفرمایید) کلیک کنید و نتیجه را بخوانید.

 

آداب استخاره با قرآن

یکی از انواع روش‌های استخاره استفاده از قرآن است. در پی بروز هرگونه تردید و سردرگمی می‌توان با باز کردن قرآن از خداوند مشورت گرفت. به این صورت اگر انجام کار به خیر و صلاح باشد، نتیجه در قرآن نشان داده می‌شود. توجه داشته باشید استخاره گرفتن به معنای پیشگویی کردن نیست و تنها خیر بودن یا نبودن انجام کاری را به انسان نشان می‌دهد. در روایات ائمه روش‌های مختلفی برای انجام استخاره معرفی شده‌اند. در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

 

1- روش اول از نظر پیامبر اکرم

بر اساس روایات موجود استخاره با قرآن از نظر پیامبر اکرم به صورت زیر انجام می‌شود.

پس از طهارت گرفتن و وضو باید سه مرتبه سوره توحید را قرائت کنید. پس از آن سه صلوات بر محمد و خاندان او بفرستید. در نهایت با ذکر جمله زیر قرآن را باز کنید.


اَللّهُمَّ اِنّی تَفَأَّلْتُ بِکِتابِکَ، وَ تَوَکَّلْتُ عَلَیْکَ، فَاَرِنی مِنْ کِتابِکَ ما هُوَ مَکْتُومٌ مِنْ سِرِّکَ الْمَکْنُونِ فـی غَیْبِـکَ.


برای دیدن نتیجه کافی است، سطر اول سمت راست را قرائت کنید. فرد استخاره گیرنده باید به معنی قرآن آشنا باشد تا بتواند به خوبی معنی آن درک کند و نتیجه را به دست آورد.

 

2- روش دوم نقل شده از سید بن طاووس

برای استخاره قران در این روش ابتدا قرآن را در دست گرفته و دعای زیر را قرائت کنید.


اَللّهُمَّ إِنْ کانَ فِی قَضائِکَ وَقَدَرِکَ، أَنْ تَمُنَّ عَلی اُمَّةِ نَبِیِّکَ، بِظُهُورِ وَلیِّکَ وَابْنِ بِنْتِ نَبِیِّکَ، فَعَجِّلْ ذلِکَ وَسَهِّلْهُ وَیَسِّرْهُ وَکَمِّلْهُ، و اَخْرِجْ لِی آیَةً اَسْتَدِلُّ بِها عَلی أَمر فَأَئْتَمِرَ، أوْ نَهْـی فَأَنْتَهی فِی عافِیَـة .


پس از آن باید قرآن را باز کرده و هفت ورق بزنید. در ورق هفتم و صفحه سمت چپ، ابتدا هفت سطر را شمرده و نتیجه استخاره خود را در سطر هفتم مشاهده کنید.

 

3- استخاره قرآن به روش نقل شده از امام صادق (ع)

در این روایت آمده است برای انجام استخاره با قرآن بهتر است ابتدا دو رکعت نماز بخوانید. در پایان از خداوند طلب خیر کنید تا هر آنچه صلاح و مصلحت است برای شما رقم بخورد. سپس قرآن را باز کرده و به معنی آن توجه کنید.

 

چه کسی می‌تواند استخاره با قرآن انجام دهد؟

افرادی که بسیار به استخاره معتقد هستند، بر این باورند که هر فردی نمی‌تواند استخاره را انجام دهد، فرد استخاره گیرنده باید فردی مومن و با تقوا باشد. علاوه بر آن با مفاهیم قرآن و تفسیر قرآن آشنایی داشته باشد تا بتواند معانی آن را به درستی درک کند.

 

برای گرفتن استخاره باید ابتدا با افراد خبره و صاحب نظر مشورت کنید و پس از انجام تحقیق و بررسی کامل، در صورتی که نتوانستید برای انجام کار نتیجه درستی بگیرید، آن وقت باید استخاره بگیرید. زمان استخاره گرفتن پس از انجام مشورت با بزرگان است، در غیر این صورت استخاره جایز نیست. علاوه بر آن برای هر موضوع تنها یکبار استخاره کافی است و استخاره‌های مکرر اشتباه است.

 

استخاره آنلاین

 

استخاره آنلاین با "مرکزش"

در این ابزار استخاره آنلاین سایت "مرکزش"، تمام سوره ها و آیات قرآن به کار گرفته شده است. علاوه بر ترجمه آیات شریف، دعای مخصوص استخاره قران نیز آورده شده است تا ضمن حضور قلب این دعای شریف را قبل از استخاره کردن با قران بخوانید.

 

بهترین زمان برای انجام استخاره با قرآن

زمان‌های مختلفی برای انجام استخاره بیان شده است. به گفته شیخ عباس قمی بهترین زمان استخاره در هر روز متفاوت است که در زیر بیان شده است.

  • شنبه: تا وقت نهار و پس از ظهر تا عصر
  • یکشنبه: صبح تا ظهر، عصر تا مغرب
  • دوشنبه: صبح تا طلوع آفتاب، بعد از نهار تا ظهر، عصر تا وقت عشاء
  • سه شنبه: وقت نهار تا ظهر، عصر تا وقت نماز عشاء
  • چهارشنبه: صبح تا ظهر، عصر تا وقت عشاء
  • پنج شنبه: صبح تا طلوع آفتاب، ظهر تا نماز عشاء
  • جمعه: صبح تا طلوع آفتاب، بعد از ظهر تا عصر

در انجام کارهای واجب استخاره معنایی ندارد؛ علاوه بر آن اگر انجام کاری مکروه یا حرام باشد نیز نباید استخاره با قرآن بگیرید.

 

در این محتوا سعی کردیم که معنی استخاره و روش های مختلف گرفتن استخاره با قرآن را برایتان شرح دهیم. امیدواریم که ابزار استخاره آنلاین "مرکزش" سرعت شما را در انجام این کار بالا برده باشد و نتیجه دلخواهتان را گرفته باشید.

امتیاز دهید

4.2 امتیاز از 1618 رای