ابزارهای مرتبط : نقشه ی شیراز نقشه ی بوشهر نقشه ی نجف

محاسبه فاصله شهرها

محاسبه فاصله شهرها

برای محاسبه فاصله شهرها جدول مسافت شهرها در حین سفر دیگری نیازی به بررسی نقشه‌های سنتی و محاسبه فاصله شهرها از روی نقشه نیست. امروزه ابزارهای آنلاین کار محاسبه فاصله شهرهای ایران و همچنین محاسبه فاصله زمانی بین شهرها را انجام می‌دهند. تنها باید مبدا و مقصد مدنظر را وارد کنید تا محاسبه مسافت شهرهای ایران برای شما انجام شود.

ابزار محاسبه آنلاین فاصله شهرها در «مرکزش» نقشه هوایی راه‌های ایران است؛ و با استفاده از آن می‌توانید محاسبه فاصله شهرها را به‌راحتی انجام دهید. با این ابزار دیگر نیازی به بررسی جدول مسافت شهرها نیز ندارید. در ادامه نحوه استفاده از این ابزار را بیشتر توضیح می‌دهیم.

محاسبه فاصله شهرهای ایران

هرکدام از ما در شرایط خاصی به محاسبه مسافت شهرهای ایران و همچنین محاسبه فاصله زمانی بین شهرها نیاز پیدا می‌کنیم. ممکن است مسافر اتوبوس باشیم، راننده باشیم، قصد داشته باشیم برای چند روز به دل جاده بزنیم، یا صرفا درباره فاصله بین شهرهای ایران به کیلومتر کنجکاو باشیم.

هدف این ابزار هم محاسبه آنلاین فاصله شهرها از یکدیگر است. این روزها که دیگر کسی از نقشه‌های کاغذی استفاده نمی‌کند، چنین ابزاری می‌تواند به محاسبه فاصله شهرها کمک کند. البته علاوه بر محاسبه فاصله بین شهرهای ایران به کیلومتر، اطلاع از زمان تقریبی هم می‌تواند به برنامه‌ریزی هرچه بهتر کمک کند.

محاسبه فاصله زمانی بین شهرها هم به کمک مرکزش امکان‌پذیر است. بنابراین علاوه بر محاسبه مسافت شهرهای ایران، فاصله زمانی بین آنها را هم می‌توانید به‌دست بیاورید. ویژگی‌ای که جدول مسافت شهرها و نقشه‌هاس سنتی ندارند.

راهنمای محاسبه آنلاین فاصله شهرها

دو فیلد برای تعیین مبدا و مقصد شما وجود دارد که باید آنها را پر کنید. وقتی که به زبان فارسی و یا انگلیسی شهر مبدا و مقصدتان را وارد می‌کنید، ابزار محاسبه مسافت شهرها پیشنهاداتی را به شما نشان می‌دهد. شما باید مرتبط‌ترین گزینه را برای محاسبه فاصله شهرها از روی نقشه انتخاب کنید.

بعد از پر کردن فیلدهای مبدا و مقصد، باید روی «نمایش مسیر» کلیک کنید. بعد از فشردن این دکمه محاسبات انجام شده، و مسافت به کیلومتر و طول زمان با دقت دقیقه به شما نمایش داده می‌شود. بهینه‌ترین مسیر اصلی که بین مبدا و مقصد شما وجود دارد نیز روی نقشه مشخص می‌شود.

شما با بزرگنمایی نقشه می‌توانید مسیر مشخص شده را هم با جزئیات کامل ببینید، و از آن به‌عنوان یک مسیریاب استفاده کنید. با محاسبه فاصله شهرها و زمان جابجایی، می‌توانید از این اطلاعات برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر استفاده کنید.

مبنای محاسبه مسافت شهرهای ایران

توجه داشته باشید که مبنای محاسبه فاصله شهرها از روی نقشه ایران، نقاط میانی شهرهای انتخابی شما هستند. این نقطه‌ها دقیقا در مرکز شهر قرار دارند. به این معنی که هنگام محاسبه فاصله شهرها، فاصله ورودی هر شهر تا مرکز آن هم در  محاسبه آنلاین فاصله شهرها لحاظ می‌شود.

این مسئله در محاسبه مسافت شهرهای ایران، مخصوصا برای شهرهای بزرگ مانند نقشه تهران، نقشه کرج، نقشه اصفهان، نقشه شیراز، نقشه مشهد، نقشه رشت،  نقشه اهواز، نقشه کرمان، اهمیت زیادی دارد. چون گاهی فاصله وروردی یک شهر بزرگ تا مرکز آن چند ده کیلومتر است، که به نتیجه محاسبه فاصله شهرها اضافه می‌شود.

امتیاز دهید

2.3 امتیاز از 465 رای