محاسبه فاصله شهرها و مسافت ها

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

1 دیدگاه
مجید یوسفیان
در تاریخ 1401-8-4 ساعت 01:46

بندر


اگر شما هم نزدیک رفتن به سفر، به دنبال پیدا کردن فاصله شهرها و میزان زمان لازم برای طی کردن مسافت بین دو شهر هستید، می‌توانید از ابزار آنلاین فاصله یاب "مرکزش" استفاده کنید، تا در کمترین زمان و به صورت رایگان، مسافت شهرها را برای شما محاسبه کند. برای دانستن نحوه کار با ابزار مسافت یاب با ما همراه باشید.

 

نحوه محاسبه فاصله شهرها با ابزار مرکزش چگونه است؟

برای محاسبه فاصله بین شهرها در حین سفر، دیگر نیازی به بررسی نقشه‌های سنتی و محاسبه فاصله شهرها از روی نقشه نیست؛ امروزه ابزارهای فاصله یاب آنلاین مثل، ابزار رایگان "مرکزش"، فاصله شهرهای ایران را حساب می‌کند و همچنین محاسبه فاصله زمانی برای طی کردن این مسافت را انجام می‌دهند.

برای استفاده از ابزار، لازم است که، مبدا و مقصد مدنظرتان را وارد کنید تا پس از چند ثانیه، ابزار فاصله بین دو شهر، میزان زمان لازم برای طی کردن این فاصله و همچنین مسیر دقیق را بر روی نقشه برای شما نمایش دهد.

ابزار محاسبه آنلاین فاصله بین شهرها در «مرکزش» نقشه هوایی راه‌های ایران است؛ و با استفاده از آن می‌توانید، مسافت بین شهرها را به‌راحتی حساب کنید، و دیگر نیازی به بررسی جدول مسافت شهرهای ایران نیست.

 

راهنمای تعیین مسافت شهرهای ایران

حالا که با نحوه کارکرد ابزار آشنا شدید، لازم است که به موارد زیر در هنگام استفاده از فاصله یاب آنلاین دقت کنید. 

  • هنگام وارد کردن نام شهر، توجه کنید که اسم شهر را از لیست پیشنهادی انتخاب کنید، تا ابزار فاصله یاب به درستی کار خود را انجام دهد.
  • با کلیک بر روی نقشه، امکان بررسی فاصله بین دو شهر از طریق نقشه نیز می باشد.
  • در کنار مشخص کردن میزان مسافت، یک کادر دیگر وجود دارد که میزان زمان لازم برای طی کردن این مسافت را برای شما تخمین می‌زند.
  • توجه کنید که نقطه مبنا برای محاسبه فاصله شهرها، یک نقطه در مرکز شهر است، از آنجایی که در بعضی از کلانشهرها، باید مسافت نسبتا زیادی را برای رسیدن به خروجی و وردی شهر طی کرد، این میزان فاصله روی مسافت تعیین شده توسط ابزار موثر است که باید به آن آگاه باشید. 

 

نیاز به ابزار محاسبه فاصله شهرهای ایران

هرکدام از ما در شرایط خاصی به محاسبه مسافت شهرهای ایران و همچنین محاسبه فاصله زمانی بین شهرها نیاز پیدا می‌کنیم. ممکن است مسافر اتوبوس باشیم، راننده باشیم، قصد داشته باشیم برای چند روز به دل جاده بزنیم، یا صرفا درباره فاصله بین شهرهای ایران به کیلومتر کنجکاو باشیم.

هدف این ابزار هم محاسبه آنلاین فاصله شهرها از یکدیگر است. این روزها که دیگر کسی از نقشه‌های کاغذی استفاده نمی‌کند، چنین ابزاری می‌تواند به محاسبه فاصله شهرها کمک کند. البته علاوه بر محاسبه فاصله بین شهرهای ایران به کیلومتر، اطلاع از زمان تقریبی هم می‌تواند به برنامه‌ریزی هرچه بهتر کمک کند.

محاسبه فاصله زمانی بین شهرها که به کمک ابزار "مرکزش" امکان‌پذیر است، یک ویژگی‌ای است که، جدول مسافت شهرها و نقشه‌های سنتی ندارند.

 

راهنمای محاسبه آنلاین فاصله شهرها

دو فیلد برای تعیین مبدا و مقصد شما وجود دارد که باید آنها را پر کنید. وقتی که به زبان فارسی و یا انگلیسی شهر مبدا و مقصدتان را وارد می‌کنید، ابزار محاسبه مسافت شهرها پیشنهاداتی را به شما نشان می‌دهد. شما باید مرتبط‌ترین گزینه را برای محاسبه فاصله شهرها از روی نقشه انتخاب کنید.

بعد از پر کردن فیلدهای مبدا و مقصد، باید روی «نمایش مسیر» کلیک کنید. بعد از فشردن این دکمه محاسبات انجام شده، و مسافت به کیلومتر و طول زمان با دقت دقیقه به شما نمایش داده می‌شود. بهینه‌ترین مسیر اصلی که بین مبدا و مقصد شما وجود دارد نیز روی نقشه مشخص می‌شود.

شما با بزرگنمایی نقشه می‌توانید مسیر مشخص شده را هم با جزئیات کامل ببینید، و از آن به‌عنوان یک مسیریاب استفاده کنید. با محاسبه فاصله شهرها و زمان جابجایی، می‌توانید از این اطلاعات برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر استفاده کنید.

 

مبنای محاسبه مسافت شهرهای ایران

توجه داشته باشید که مبنای محاسبه فاصله بین شهرها از روی نقشه ایران، نقاط میانی شهرهای انتخابی شما هستند. این نقطه‌ها دقیقا در مرکز شهر قرار دارند، به این معنی که هنگام محاسبه فاصله شهرها، فاصله ورودی هر شهر تا مرکز آن هم در  محاسبه آنلاین فاصله شهرها لحاظ می‌شود.

این مسئله در محاسبه مسافت شهرهای ایران، مخصوصا برای شهرهای بزرگ مانند نقشه تهران، نقشه کرج، نقشه اصفهان، نقشه شیراز، نقشه مشهد، نقشه رشت،  نقشه اهواز، نقشه کرمان، اهمیت زیادی دارد. چون گاهی فاصله وروردی یک شهر بزرگ تا مرکز آن چند ده کیلومتر است، که به نتیجه محاسبه فاصله شهرها اضافه می‌شود.

امیدواریم با ابزار آنلاین محاسبه فاصله شهرها، توانسته باشید مسیر سفر خود و همچنین میزان زمان لازم برای طی کردن این مسافت را پیدا کرده باشد.

امتیاز دهید

3.8 امتیاز از 1055 رای