ابزار آنلاین تبدیل کیلوگرم به گرم و برعکس

نتیجه تبدیل:

سایر تبدیل ها :

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

تبدیل وزن به واحدهای مختلف، به خصوص  تبدیل گرم به کیلوگرم و یا برعکس آن، یکی از مهمترین تبدیلات است که در شرایط متفاوتی کاربرد دارد، از تهیه دستورهای آشپزی بین‌المللی گرفته، تا حل یک مسئله.

ابزار آنلاین تبدیل واحد "مرکزش" یک ابزار راحت و رایگان، برای تبدیل واحدهای مختلف به یکدیگر است از جمله تبدیل کیلوگرم به گرم، تبدیل تن به کیلوگرم، تبدیل جرم به وزن، تبدیل تن به کیلوگرم، پوند و ... 

در ادامه شما را با نحوه کار با ابزار تبدیل وزن "مرکزش" و واحدهای مختلف آشنا خواهیم کرد. 

 

 

اهمیت ابزار تبدیل وزن آنلاین

تبدیل وزن یکی از تبدیل‌های ریاضی مانند  تبدیل انرژی، تبدیل جریان جرمی، تبدیل جریان حجمی، تبدیل طول، تبدیل فشار و تبدیل نیرو است که در شرایط متفاوتی کاربرد دارد؛ نیاز به تبدیل وزن و واحدهای مختلف ممکن است بارها برای شما در طول روز به وجود بیاید. دلیل اصلی آن هم، وجود سیستم‌های وزنی مختلف در دنیاست. ابزار تبدیل وزن مرکزش به شما کمک می‌کند تا تبدیل وزن برای واحدهای مختلف مانند کیلوگرم، گرم، پوند و... را تنها با یک کلیک انجام دهید.

 

نحوه  تبدیل گرم به کیلوگرم و سایر واحدها با ابزار "مرکزش" 

برای تبدیل وزن‌ها با واحدهای مختلف در ابزار تبدیل وزن آنلاین مرکزش، ابتدا باید مقدار تبدیل را وارد کنید. این مقدار برای تبدیل وزن می‌تواند یک عدد صحیح و یا یک عدد اعشاری باشد.

بعد از وارد کردن میزان وزن مورد نظرتان، باید واحدهای تبدیل را انتخاب کنید. می‌خواهید تبدیل کیلوگرم به گرم را انجام دهید، تبدیل نیوتن به کیلوگرم یا تبدیل کیلوگرم به تن را؟ هیچ تفاوتی ندارد. تنها باید واحدهای مدنظرتان را وارد و بعد روی دکمه «تبدیل» کلیک کنید.

نتیجه تبدیل وزن آنلاین به صورت آنی به شما نمایش داده می‌شود. در سطر اول می‌توانید نتیجه تبدیل وزن اصلی را ببینید. در سطرهای بعد هم سایر تبدیل‌ها برای وزن ورودی با واحدهای مختلف به‌صورت پیشنهادی نشان داده می‌شود.

 

وزن چیست؟

«وزن» به معنای نیروی گرانشی‌ایست که از طرف زمین به جسم وارد می‌شود؛ و واحد آن نیوتن است. یعنی با داشتن وزن یک جسم و استفاده از تبدیل کیلوگرم به نیوتن، می‌توانید نیرویی که از طرف زمین به آن وارد می‌شود را مشخص کنید.

بنابراین وزن یک جسم به جرمی که دارد، و نیروی گرانش وارد شده به آن بستگی دارد. به همین دلیل است که وزن اجسام در کره‌های مختلف متفاوت است. جرم اجسام همیشه ثابت است؛ اما با تغییر نیروی گرانش، وزن هم تغییر خواهد کرد.

برای تبدیل جرم به وزن باید از فرمول تبدیل کیلوگرم به نیوتن استفاده کرد. برای تبدیل کیلوگرم به نیوتن کافیست مقدار کیلوگرم را در 10 (به‌طور دقیق‌تر 9.8) ضرب کنید. یادآوری می‌کنیم که جرم همان مقدار ماده تشکیل‌دهنده جسم است.

 

انواع واحدها برای تبدیل وزن آنلاین در ایران

گفتیم که نیاز اصلی ما به فرمول تبدیل کیلوگرم به گرم، تبدیل کیلوگرم به تن و ... به دلیل وجود واحدهای مختلف در سیستم‌های اندازه‌گیری برای وزن است. یکی از معتبرترین سیستم‌ها در این زمینه، سیستم SI است که ما هم در ایران از آن استفاده می‌کنیم.

واحد اصلی این سیستم کیلوگرم است. این واحد و واحدهای فرعی آن مانند گرم و میلی‌گرم، در ابزارهای تبدیل وزن بسیار مهم هستند. توجه کنید که تن (معادل هزار کیلوگرم) از واحدهای وزن سیستم SI نیست.

 

تبدیل گرم به کیلوگرم و بلعکس

تبدیل وزن واحدهای سیستم SI ساده‌ترین بخش در مبحث تبدیل وزن است. ضریب‌های فرمول تبدیل کیلوگرم به گرم، فرمول تبدیل تن به کیلوگرم و ... همه بر پایه 10 هستند، و همین محاسبه را ساده می‌کند.

به‌عنوان مثال، برای تبدیل کیلوگرم به گرم باید کیلوگرم را تقسیم بر 1000 کرد. یا برعکس، برای تبدیل گرم به کیلوگرم باید آن را در 1000 ضرب کرد. بنابراین فرمول تبدیل کیلوگرم به گرم تنها با یک تقسیم ساده جواب مورد نظر را به شما می‌دهد.

 

فرمول تبدیل تن به کیلوگرم و بالعکس

فرمول تبدیل تن به کیلوگرم هم همین‌طور است. برای تبدیل تن به کیلوگرم باید میزان تن را بر 1000 تقسیم کنید؛ و برای تبدیل کیلوگرم به تن باید میزان کیلوگرم را در 1000 ضرب کنید. تبدیل نیوتن به کیلوگرم و برعکس آن یعنی تبدیل کیلوگرم به نیوتن را هم پیش‌تر مرور کردیم.

 

تبدیل کیلوگرم به پوند

شما با ابزار رایگان "مرکزش" بدون دانستن فرمول خاصی، در چند ثانیه می‌توانید عملیات تبدیل کیلوگرم به پوند را انجام داده و جواب نهایی را بگیرید، اما این توضیحات را برای افرادی که تمایل به دانستن نحوه تبدیل کیلوگرم به پوند و بالعکس را دارند، توضیح می‌دهیم:

هر یک کیلوگرم برابر با 2.2046 پوند است. به همین دلیل شما باید برای تبدیل کیلوگرم به پوند، میزان کیلوگرم را در عدد 2.2046 ضرب کنید.

 

تبدیل کیلوگرم به نیوتن (تبدیل جرم به وزن)

تبدیل کیلوگرم به نیوتن که همان تبدیل جرم به وزن است، و همچنین برعکس آن، فرمول ساده ای دارد و از یک عدد خاص پیرو می کند. از آنجایی که هر کیلوگرم برابر با 9.80665 نیوتن است؛ کافی است که میزان کیلوگرم را در این عدد ضرب کنیم تا به نیوتن تبدیل شود.

 

انواع واحد تبدیل وزن سیستم انگلیسی

مهمترین واحدهای وزن در سیستم انگلیسی «پوند» و «اونس» است. هر پوند حدودا 450 گرم است. یعنی برای تبدیل وزن پوند به کیلوگرم باید آن را در 450 (به‌طور دقیق‌تر 0.45359237) ضرب کنید. هر اونس هم حدودا برابر با 28 گرم است. بنابراین برای تبدیل وزن با این واحد باید از این ضریب استفاده کرد.

واحدهای «اسلاگ» (برابر 14.59 کیلوگرم) و «اونس بین‌المللی تروا» (معادل 31.104 گرم) از دیگر واحدهای وزن سیستم انگلیسی هستند که کاربرد کمتری دارند.

 

انواع واحدهای تبدیل وزن سیستم ایران

گذشته از واحدهای شناخته‌شده‌ای مانند کیلوگرم و گرم، در ایران واحدهای دیگری هم برای اندازه‌گیری وجود دارد. «سوت» شاید شناخته‌شده‌ترین آنها باشد که برابر با 1 میلی‌گرم است. هر 200 سوت یک «قیراط»، و یک «سیر» هم معادل 375 قیراط یا 75 گرم است.

«من» هم از واحدهای معروف سیستم وزن ایران، و معادل 3 کیلوگرم است. البته «من سنگ شاه اصفهان» و «من ری» به ترتیب معادل 6 و 12 کیلوگرم هستند. واحدهای معروف دیگری مانند «چارک» (معادل 150 گرم)، «خروار» (معادل 300 کیلوگرم)، «نخود» (معادل 192 میلی‌گرم) و «گندم» (معادل 48 میلی‌گرم) هم در ایران وجود دارد.

 

حالا که با ابزار رایگان تبدیل گرم به کیلوگرم، پوند، نیوتن، تن و... "مرکزش" آشنا شدید، در صورت استفاده از این ابزار، منتظر به اشتراک گذاشتن پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

امتیاز دهید

4.1 امتیاز از 2501 رای