تبدیل جریان جرمی

نتیجه تبدیل:

سایر تبدیل ها

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

تبدیل جریان جرمی

تبدیل جریان جرمی یکی از تبدیل‌های تخصصی در حوزه فیزیک و مهندسی است. مانند سایر مفاهیم دنیای علم مثل تبدیل جریان الکتریکی، تبدیل جریان حجمی، جریان جرمی هم با یکاهای مختلفی سنجیده می‌شود. در چنین شرایطی، استفاده از ابزارهای آنلاین تبدیل جریان جرمی کار متخصصان برای حل مسائل گوناگون را بسیار ساده می‌کند. با ابزار بالا می‌توانید انواع واحدهای جریان جرمی به یکدیگر را تبدیل کنید.

 

جریان جرمی چیست؟

جریان جرمی (Mass flow rate) که با نام‌های آهنگ شارش جرم و دبی جرمی نیز شناخته می‌شود، میزان جرم عبوری یک شاره از یک مقطع مشخص در واحد زمان را به ما نشان می‌دهد. واحد رسمی آهنگ شارش جرم در سیستم بین‌المللی یکاها کیلوگرم بر ثانیه (Kg/s) است. مثلا جریان جرمی 5 کیلوگرم بر ثانیه به معنی آن است که در هر ثانیه، 5 کیلوگرم جرم از مقطع مدنظر ما عبور می‌کند.

فرمول دبی جرمی

همان‌طور که از واحد آن هم مشخص است، فرمول دبی جرمی از تقسیم تغییرات جرم از مقطع مورد نظر (با واحد کیلوگرم) بر زمان عبور جریان (با واحد ثانیه) به دست می‌آید.

 

واحدهای جریان جرمی

گاهی ممکن است که جرم و یا زمان در فرمول دبی جرمی با کیلوگرم و ثانیه تعریف نشوند. گاهی ممکن است از واحدهای فرعی آنها (مانند میلی‌ثانیه، کیلوگرم و ...) استفاده شود، و گاهی از واحدهای دیگر (مانند پوند و اونس). در چنین شرایطی است که به تبدیل جریان جرمی نیاز پیدا خواهیم کرد. برخی از واحدهای شناخته شده دبی جرمی عبارت است از:

·         گرم بر ثانیه

·         کیلوگرم بر دقیقه

·         تن بر ثانیه

·         پوند بر ثانیه

·         اونس بر ثانیه و ....

 

ابزار تبدیل جریان جرمی آنلاین

برای تبدیل کیلوگرم بر دقیقه، پوند بر ثانیه، تن بر ثانیه به کیلوگرم بر ثانیه و ...، کافیست مقدار مدنظرتان در قسمت «مقدار تبدیل» وارد کنید. سپس در قسمت‌های «تبدیل از» و «تبدیل به» واحدهای مدنظرتان را برای تبدیل جریان جرمی انتخاب کنید تا مرکزش به‌طور خودکار پاسخ محاسبه را به شما نمایش دهد.

برای راحتی و جلوگیری از محاسبات اضافی برای دبی جرمی به سایر واحدها در همان مقدار اولیه، ابزار تبدیل آنلاین جریان جرمی و تبدیل حجم مرکزش این مقدار را به واحدهای دیگر هم تبدیل کرده و نمایش می‌دهد.

امتیاز دهید

4.0 امتیاز از 20 رای