ماشین حساب مهندسی آنلاین

|
+ - * / ( 9 8 7 6 ) 5 4 3 2 % 1 0 . = AC
e π ln log xy n! Rnd sin cos tan asin acos atan sinh cosh tanh im(z) re(z) z* |z| i

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

ماشین حساب یک وسیله کاربردی برای استفاده در موارد بسیار متفاوتی می‌باشد. ماشین حساب آنلاین سایت "مرکزش"، که در بالای همین صفحه است، یک ابزار کامل جهت محاسبات مهندسی پیشرفته، ساده، علمی است که در کمترین زمان، محاسبات شما را انجام می‌دهد.

برای استفاده راحت‌تر از این ماشین حساب مهندسی آنلاین، در ادامه موارد مهم و کاربردی را توضیح داده ایم، با ما همراه باشید.

 

کاربرد ماشین حساب برای محاسبات عددی پیشرفته

همانطور که گفتیم، ماشین حساب وسیله‌ای پر کاربرد برای محاسبات عددی پیچیده و بررسی نتیجه عملگرهای ریاضی بر روی داده‌های بزرگ و کوچک است. در واقع ماشین حساب مهندسی برای رفع مشکل محاسبات پیچیده از زمان ورود داده‌های بزرگ به سیستم‌های مالی و حسابداری ابداع و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه انواع ماشین حساب پیشرفته، مهندسی و علمی یک وسیله ضروری برای افراد شاغل و محصل در حوزه مهندسی، مالی و علوم به حساب می‌آید. با همراه شدن فناوری اطلاعات با علوم ریاضی امروزه شاهد طراحی نمونه جدیدی از انواع ماشین حساب مهندسی آنلاین در مراکز تحصیلی و کاری می‌باشیم.

ماشین حساب آنلاین "مرکزش" جهت محاسبه انواع اعدد مختلط، موهومی، حقیقی و ... نقش بارزی دارد. حالا بهتر است به سراغ راهنمای استفاده ازاین ابزار برویم.

 

مزایای ماشین حساب آنلاین "مرکزش"

ماشین حساب مهندسی آنلاین با هدف تسریع محاسبات پیچیده عددی بدون خطا در شرایط مختلف و حتی بدون دسترسی به ابزار ماشین حساب در نظر گرفته شده است. در این حالت کاربر تنها با شرط دسترسی به اینترنت می‌تواند از طریق ماشین حساب مهندسی آنلاین به راحتی کار محاسباتی مدنظر خود را انجام دهد.

 • برای اجرای روابط و عملیات ریاضی هیچ محدودیتی برای ورود تعداد داده و ارقام وجود ندارد و امکان محاسبات عددی پیچیده و بزرگ برای ماشین حساب مهندسی آنلاین برقرار است.
 • در بخش نتایج محاسبات، امکان نمایش تا 13 رقم می‌باشد و مابقی با نماد عددی و علمی مثل نماد e در اعداد توان دار وارد می‌شود.
 • ماشین حساب مهندسی آنلاین قابل اجرا با تمامی مرورگر‌ها بوده و این یک مزیت کاربردی به حساب می‌آید.
 • این ابزار بسیار هوشمند بوده و در هنگام اجرای عملیات ضرب در این ماشین حساب می‌توانید تنها به جداسازی اعداد با پرانتز بدون استفاده از هیچ علائمی اکتفا کنید و در نهایت نتیجه به درستی قابل اجراست.
 • در بخش کدنویسی و طراحی ماشین حساب آنلاین مهندسی، شرایطی در نظر گرفته شده که با کمترین حجم مصرفی اینترنت بتوان کار محاسبات را انجام داد.
 • امکان ویرایش سریع و راحت خطای انجام شده در انتخاب گزینه‌ها در روابط ریاضی (اعداد، پرانتز، توابع و... ) در هنگام انجام محاسبات عددی پیچیده از مزیت‌های کاربردی ماشین حساب آنلاین مهندسی به شمار می‌آید.

 

راهنمای ماشین حساب مهندسی

این ابزار شامل انواع توابع و عملیات مختلفی است که برای انواع اعداد حقیقی، مختلط و ... قابل اجراست. چند نکته کاربردی در هنگام اجرای ماشین حساب آنلاین مهندسی را می‌توان در قالب نکات زیر بیان کرد:

 1. عملیات ریاضی ضرب با نماد "*" قابل انجام است.
 2. عملیات ریاضی تقسیم نیز با نماد‌ "/" انجام می‌شود.
 3. دکمه AC در ابزار، برای پاک کردن تمامی اطلاعات و شروع عملیات مجدد است.
 4. به کمک این دکمه که در تصویر زیر نشن داده شده است مورد شماره (4)، شما می‌توانید به تصحیح داده های وارد شده بپردازید.
 5. عملیات روتین ریاضی مانند درصد و دیگر موارد مشابه نیز در دستورات این ابزار پیشرفته آنلاین گنجانده شده است.
 6. جذر اعداد ( ریشه دوم اعداد ) که با دکمه مشخص شده در شکل زیر قابل اجراست.
 7. این دکمه به معنی توان است، که عدد مورد نظر را وارد کرده، بعد روی این دکمه فشار دهید، حالا عددتوان را وارد و روی دکمه ( = ) کلیک کنید تا نتیجه نمایش داده شود.
 8. برای بدست آوردن لگاریتم اعداد از (log) استفاده کنید.
 9. این دکمه (In) جهت محاسبه لگاریتم طبیعی اعداد است.

 

ماشین حساب آنلاین

 

توابع و الگوریتم در ماشین حساب مهندسی پیشرفته

ماشین حساب پیشرفته با اعمال و اجرای الگوریتم‌های تخصصی تر در حوزه علوم ریاضی، حساب، کامپیوتر و شاخه‌های مرتبط با آن مثل داده کاوی و هوش مصنوعی همراه است. در این حالت دیگر از محاسبات ساده ریاضی خبری نیست و داده‌های بزرگ و نحوه دسته بندی و ارزش گذاری آنها در روابط ریاضی مطرح است. با توجه به موارد زیر و تصویر مرتبط، کار با این ماشین حساب پیشرفته را بیاموزید.

 1. تمامی توابع اشاره شده محاسبات عددی ،آنالیز ترکیبی اعداد و جبر خطی مانند توابع مثلثاتی (cos ،sin و tan)، معکوس مثلثاتی که با اصطلاح آرک یا سینوس به توان -1 قابل شناسایی بوده برای محاسبه روابط اعداد حقیقی بین -1 تا 1 در این نوع ماشین حساب پوشش داده شده است.
 2. توابع هذلولی و هایپربولیک (cosh , tanh ،sinh) و معکوس توابع هذلولی (acos, atan ، asin) برای بررسی روابط پیچیده در ریاضیات مهندسی و محاسبات عددی.
 3. فاکتوریل اعداد که با دکمه n! حساب می‌شود به معنی، حاصلضرب یک عدد طبیعی در تمامی اعداد طبیعی کوچکتر از خودش. شاید انجام این کار به صورت دستی زمان زیادی بگیرد، اما با ماشین حساب آنلاین در کثری از ثانیه، نتیجه نمایش داده می‌شود.
 4. از دیگر موارد قابل بررسی و محاسبه در ماشین حساب آنلاین مهندسی می‌توان به تابع مولد عدد تصادفی با اختصار (Rnd) اشاره داشت.

 

ماشین حساب مهندسی

 

ماشین حساب علمی مهندسی

امروزه نرم افزارهای پیشرفته‌ی محاسبه اعداد  با اجرای الگوریتم‌های تخصصی و دستورالعمل‌های پیشرفته برای انجام محاسبات علمی و تحقیقاتی طراحی شده اند. از مزیت‌های کاربردی این سبک نرم افزار می‌توان به اطلاع از خطای انجام شده در محاسبات، وارد کردن کلیه محاسبات در یک خط و اجرای کلیه توابع پیشرفته ریاضی اشاره داشت.

ماشین حساب علمی مهندسی خصوصا در هنگام طراحی و اجرای عملیات ریاضی برای ساخت و ابداع ربات بسیار کاربردی است. توابع گسترده و پیچیده نظریه ماشین‌ها در بیشتر این ماشین حساب‌های علمی قابل دسترس است.

 

ماشین حساب اعداد مختلط

ماشین حساب اعداد مختلط برای اجرای روابط ریاضی بر این دسته از اعداد طراحی و قابل استفاده می‌باشد. امکان بررسی سریع و نتیجه گیری صحیح در محاسبات عددی مختلط با استفاده از ماشین حساب آنلاین نیز برقرار است.

برای اعداد مختلط مثل a+bi  دستور تابع re(a+bi) در ماشین حساب آنلاین مقدار حقیقی عدد را برگردانده و تابع im(a+bi) مقدار موهومی آنها را مشخص می‌کند. به همین شکل می‌توان توابع قدر مطلق، مزدوج اعدد مختلط و مواردی از این قبیل را نیز اجرا نمود.

 

در آخر باید بدانید که در هنگام اجرای توابع در ماشین حساب آنلاین مهندسی "مرکزش" باید توجه داشته باشید، رعایت ترتیب در به کارگیری عملگرها و عملوند‌های ریاضی می‌باشد. پس و پیش قرار دادن یک پرانتز و عملگر می‌تواند نتیجه‌ای اشتباه را به دنبال داشته باشد.

پس با خواندن دقیق موارد بالا، لذت استفاده از این ماشین حساب و محاسبه اعداد را در کمترین زمان، تجربه کنید.

امتیاز دهید

4.9 امتیاز از 2535 رای