ابزارهای مرتبط : استخاره با قرآن

فال حافظ در میان مردم ایران جایگاه ویژه‌ای دارد. کمتر فالی مانند فال حافظ را بین ایرانیان می‌توان پیدا کرد که هم در ایام شادی، و هم در زمان دوراهی‌ها و مشکلات به سراغ آن بروند. گرفتن فال حافظ با تعبیر از رسوم قدیمی مردم کشور ماست و قائل بودن ارزش بالا برای این شاعر و دیوان او، همواره سبب ترغیب افراد برای گرفتن فال حافظ اصلی و گرفتن فال حافظ با تفسیر شده است. با توجه به اینکه فال حافظ آنلاین هرگز نمی‌تواند حس‌وحال فال حافظ اصلی را به شما بدهد، نکات گرفتن فال حافظ اصلی را با شما درمیان می‌گذاریم.

ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی. برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم!
برای گرفتن فال حافظ اصلی پیشگویی با تفسیر، نیت کنید و اشارت فرمایید

فال شما با تفسیر :

تفسیر :

ابزار رایگان فال حافظ واقعی "مرکزش" که در بالا همین صفحه است، به شما این امکان را می‌دهد که به صورت آنلاین یک فال راحت و درست بگیرید و بعد از آن تفسیر و معنی آن را نیز برای شما قرار داده است.  

 

نحوه گرفتن فال حافظ واقعی

کمتر کسی را می‌توان یافت که در خانه خود یک جلد دیوان حافظ نداشته باشد، اما گرفتن فال و تفسیر درست آن کار هرکسی نیست، در واقع کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که به گرفتن فال حافظ پیشگویی و تعبیر کردن به گونه‌ای تسلط داشته باشد که معنی درست و حقیقی آن را بیان کند.

هرچند فال حافظ و تعبیر آن اصطلاحا وحی منزل نیست، اما فال حافظ اصلی (گرفتن فال حافظ با آداب و اصول مخصوص آن) نشانه‌ها و راهنمایی‌هایی که به دنبال‌شان هستید را بهتر در اختیار شما قرار خواهد داد. ز دیرباز نحوه گرفتن فال حافظ به کمک دیوان ایشان، درارای مراحل و آدابی است دارد که در ادامه آنها را شرح داده ایم:

 

فال حافظ واقعی و درست

 

نحوه نیت کردن برای فال حافظ درست و اصولی

اولین قدم برای گرفتن فال حافظ اصلی، نیت کردن است. برداشتن دیوان حافظ، باز کردن آن و خواندن اولین غزلی که می‌بینید، یک فال حافظ واقعی نیست. به گفته افراد بسیاری، برای یک فال درست باید به نکاتی هنگام نیت کردن توجه کرد. به عنوان، مثال نیت نباید جزو چیزهای واضح باشد و باید درمورد موضوعی مشخص و معین باشد.

(در نظر داشته باشید، اگر با مشکلی در زندگی دست و پنجه نرم می‌کنید اما خودتان چاره را می‌دانید، راجع به آن برای گرفتن فال حافظ نیت نکنید. همچنین برای فال حافظ به عنوان پیشگویی آینده و اینکه تعبیر معنادار داشته باشد، نیت‌های کلی نکنید و سوالات انتزاعی نپرسید. )

برای مثال، قبل از تفال زدن به دیوان حافظ به این فکر کنید که آیا انجام کاری نتیجه خوبی در پی دارد یا خیر. زیرا نیت کردن واقعی اولین قدم برای دریافت فال حافظ اصلی و درک تعبیر آن است.

 

خواندن فاتحه پیش از گرفتن فال حافظ آنلاین

برخی افراد پس از نیت کردن مستقیما به سراغ باز کردن کتاب و خواندن یکی از غزلیات حافظ با تفسیر می‌روند، در صورتی که مراحل دیگری نیز پس از نیت کردن وجود دارد که می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از فال حافظ را برای شما خلق کند.

مرحله بعد، یعنی خواندن فاتحه، تنها در صورتی که اعتقادات مذهبی داشته باشید شامل حال‌تان می‌شود. گفته می‌شود که خواندن فاتحه (و یا فرستادن چند صلوات) پیش از فال حافظ برای پیشگویی آینده و حتی فال حافظ آنلاین باعث می‌شود تا حضرت حافظ به درخواست شما عنایت ویژه‌ای داشته باشد. برخی افراد نیز نذر می‌کنند در صورتی که فال حافظ پیشگویی درست و مدنظرشان را انجام داد، به آرامگاه او بروند، شمع روشن کنند و یا بین حاضران نبات و شیرینی پخش کنند.

 

قسم دادن حافظ

پس از نیت کردن و خواندن فاتحه برای یک فال حافظ درست و واقعی، برخی نیز حضرت حافظ را قسم می‌دهند تا آنها را به بهترین حالت ممکن راهنمایی کند. برای قسم دادن حضرت حافظ پیش از باز کردن دیوان حافظ، عبارات متفاوتی وجود دارد که در ادامه مطلب آنها را آورده‌ایم. پس از این کارها، بالاخره نوبت به باز کردن دیوان و بررسی فال حافظ و نتیجه آن است. اما باز هم برای داشتن یک تجربه خوب فال حافظ واقعی و درست، باز کردن دیوان نیز آداب و اصول خود را دارد.

  • بعضی ها حافظ را به معشوقش قسم می دهند و عبارت، تو را به شاخه نباتت قسم را به کار می برند.
  • معروفترین قسم هنگام گرفتن فال، به این عبارت برمی‌گردد: (ای حافظ شیرازی، تو دانای هر رازی، آینده مرا خوب بنوازی)
  • بعضی افراد حافظ را به رفیق دیرینه او شاه شجاع قسم می‌دهند ( به حق یارت، آن شاه غازی )

 

چگونه دیوان حافظ را باز کنیم؟

پس از انجام 3 مرحله قبل، فردی که درحال فال گرفتن است باید کتاب را با دست چپ بگیرد، و با دست راست دیوان حافظ را از بین دو صفحه‌ای که انگشت‌اش بین آنها گیر کرده باز کند. برخی عقیده دارند که بهتر است دیوان حافظ را فردی نابالغ، که طبق باورهای مذهبی گناهان کمتری دارد، باز کند.

اگر هم خودتان می‌خواهید به جای فال حافظ آنلاین، فال حافظ اصلی را بگیرید، اینکار را در هوشیاری کامل و در مکانی آرام انجام دهید. همچنین، توصیه می‌شود که برای گرفتن فال حافظ با معنی و فال حافظ درست، از دیوان کامل استفاده کنید.

 

خواند تفسیر و معنی واقعی فال حافظ

طبق سنت قدیمی مردم ایران برای خواندن فال حافظ و پیشگویی آن، از بین دو صفحه‌ای که باز شده باید صفحه سمت راست را انتخاب کرد. در واقع، غزل ابتدای صفحه سمت راست دیوان حافظ پاسخ فال شماست. البته توجه داشته باشید که بسته به نوع دیوانی که از آن استفاده می‌کنید، ممکن است بیت اول غزل موردنظر در صفحه قبل باشد. اگر اینگونه بود، تنها لازم است برای خواندن فال حافظ واقعی خود به صفحه قبل بروید و غزل را از ابتدا بخوانید.

در میان بیت‌های این غزل، یک یا چند بیت به نیت شما مربوط می‌شود که فال حافظ، پیشگویی خود را در آنها به شما می‌گوید. اما اگر پس از بررسی فال با تفسیر و معنی پاسخ‌تان را نگرفتید، باید "شاهد" فال حافظ اصلی را بخوانید.

بیت‌های اول، سوم و یا پنجم غزل بعد، در همان صفحه راست، شاهد فال حافظ اصلی شما هستند. شاهد فال در واقع فال شما را با تفسیر آن، دوباره تایید و تکرار می‌کند، تا بتوانید منظور حضرت حافظ را کاملا متوجه شوید.

 

آداب حافظ خوانی

در جمع‌های خانوادگی مانند جشن نوروز و شب یلدا، معمولا یکی از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند اشعار خواجه حافظ را به خوبی بخواند و فال حافظ و تعبیر آن را بشناسد، وظیفه گرفتن فال حافظ با تفسیر را به عهده می‌گیرد و این یکی از آداب حافظ خوانی است.

ما ایرانیان باور داریم که حافظ از اسرار نهان و عالم غیب خبر دارد. به همین دلیل، مردم هنگام روبرو شدن با مشکلات، قرار گرفتن در دوراهی‌های زندگی و یا برای مطمئن شدن از تصمیمی که دارند، با زدن تفال به دیوان و درک پیشگو‌یی فال حافظ، از راهنمایی‌های آن برای گرفتن تصمیم درست یا باخبر شدن از آینده استفاده می‌کنند.

جالب است بدانید که خود حافظ نیز اهل تفال بوده و در اشعارش به فال زدن اشاره کرده است؛ برای مثال «به ناامیدی از این در مرو بزن فالی» یا «زدم این فال و گذشت اختر و کار آخر شد». با توجه به مفاهیم اشعار حافظ، فال حافظ و تعبیر آن برای موارد عاطفی بسیار محبوب است.

 

تفسیر و تعبیر درست فال حافظ

قطعا لطف خواندن تعبیر یک فال حافظ آنلاین یا انگشتی، با گرفتن فال حافظ اصلی و درک نتیجه آن، توسط خودتان قابل مقایسه نیست. اما چگونه می‌توان پیشگویی‌های فال حافظ و تعبیر آن را متوجه شد؟

بسیاری از افراد به کمک برداشت اولیه و حس‌وحالی که فال حافظ اصلی به آنها می‌دهد، پاسخ خود را از خواجه حافظ شیرازی می‌گیرند. روش ساده‌ای که برخی دیگر از افراد برای درک فال حافظ، از پیشگویی درست و واقعی بودن آن انجام می‌دهند، پیدا کردن کلماتیست که با نیت‌شان مرتبط باشد.

سپس آنها مضمون این کلمات (مثبت یا منفی بودن آنها) را می‌سنجند و نتیجه فال حافظ را درک می‌کنند. بنابراین در بسیاری از موارد، مثبت و یا منفی بودن غزل را می‌توان برابر با معنی و تفسیر فال حافظ دانست.

 

فال حافظ؛ یکی از رسوم قدیمی ایرانیان

"فال" به عنوان واژه‌ای عربی، به معنای بخت، پیشگویی و طالع است که در طول تاریخ میان اقوام مختلف وجود داشته است. در این بخش به بررسی جشن‌ها و مناسبت‌هایی که ما در آنها از دیوان و فال حافظ استفاده می‌کنیم، می‌پردازیم.

همه ما از دوران کودکی شاهد دیوان حافظ در مراسماتمان بوده ایم و با آن آشنایی داریم، اما شاید در گذشته متوجه دلیل گرفتن فال حافظ و بحث در مورد پیشگویی‌های آن درمیان بزرگان خانواده نمی‌شدیم. اما امروز ما نیز به دنبال درک معنی پیشگویی های فال حافظ و علت گرفتن فال در مناسبت ها هستیم.

پیشنهاد می کنیم که از ابزار فال حافظ آنلاین در بالای صفحه برای دسترسی راحت و سریع در دوره همی‌های خود استفاده کنید. محبوب‌ترین ایام برای گرفتن فال حافظ و استفاده از پیشگویی‌های آن در میان ایرانیان نیز، شب یلدا و عید نوروز است.

 

شب یلدا و فال حافظ

جشن گرفتن بلندترین شب سال در میان دوستان و هوای دلپذیر و خوراکی‌های رنگارنگ، بدون گرفتن فال حافظ حقیقتا لطفی ندارد. در جمع‌های شب چله، معمولا بزرگ‌ترین فرد حاضر در جمع یا کسی که می‌تواند اشعار حافظ را به‌خوبی بخواند و تفسیر کند، مسئولیت گرفتن فال را به عهده می‌گیرد. این فرد یا یک فال حافظ پیشگویی های آینده را برای تمام حاضرین می‌گیرد، یا برای تک‌تک افرادی که طالب یه فال برای خودشان هستند، فال حافظ و تعبیر آن را می‌خواند.

 

نوروز باستانی

فال زدن به دیوان اشعار حافظ در عید نوروز، جشن باستانی ما ایرانیان ، نیز پیشینه‌ای طولانی دارد. بسیاری از افراد، دیوان حافظ را در سفره هفت‌سین قرار می‌دهند و پس از نو شدن سال و تبریک آن به یکدیگر، به سراغ فال حافظ برای پیشگویی سال جدید می‌روند. اینکار نیز توسط یکی از بزرگان حاضر در جمع و معمولا به صورت یک فال حافظ اصلی برای تمام افراد حاضر انجام می‌شود. وجود رسم گرفتن فال حافظ با تفسیر در نوروز و همچنین شب یلدا نشان‌دهنده ریشه‌دار بودن این سنت زیبا در میان ایرانیان است.

 

حالا که با پیشنه فال حافظ برای پیشگویی آینده و نحوه درست و اصولی گرفتن یک فال واقعی آشنا شدید، قطعا دفعه دیگر از گرفتن فال حافظ آنلاین و یا به کمک دیوان، خیلی بیشتر لذت خواهید برد.

امتیاز دهید

4.2 امتیاز از 9773 رای