تاریخ امروز و ساعت دقیق با ثانیه

Loading...
تاریخ امروز
1403/03/29

2024/6/18

1445/12/12

درگذشت دکتر علی شریعتی (۱۳۵۶ ه‍.ش) - عید الاضحی (قربان)، روز سوم

بازگشت به امروز

---- ساعت ایران ----

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

14 دیدگاه
ناصر حمیدی
در تاریخ 1401-6-2 ساعت 02:57

به نظر من خیلی عالی دقیق است


محمد رضائی
در تاریخ 1401-6-25 ساعت 09:42

سلام بخت تاله چگونه است


محمد رضائی
در تاریخ 1401-6-25 ساعت 09:42

سلام بخت تاله من چگونه است


محمد رضائی
در تاریخ 1401-6-25 ساعت 09:43

سلام بخت تاله من چگونه است


محمود یارمحمدزایی
در تاریخ 1401-6-25 ساعت 11:08

ایا پولی که ضمانت گذشتم برای خودم اون پولو میتونم بردارم


محمود یارمحمدزایی
در تاریخ 1401-6-25 ساعت 11:09

ایا پولی که ضمانت گذشتم برای خودم اون پولو میتونم بردارم


یعقوب کردی پور
در تاریخ 1401-8-1 ساعت 06:48

سلام خسته نباشیدببخشیدمن یه معلول جسمی حرکتی شدیدهستم که در تاریخ 15/8/76براثرسقوط ازارتفاع سی متری کوه دچار ضربه مغزی شده که تاکنون بلطف خداوند از طرف راست بدنم معلول و لکنت زبان هم دارم خلاصه اگر لطف خداوند نبود من میبایست مرده بودم خلاصه میخوام بدونم آخر عاقبت من چی میشه قربان شما زنده وسلامت باشید ان شاءالله


فاطمه
در تاریخ 1401-8-2 ساعت 10:31

برای ازدوج


سنا
در تاریخ 1401-8-6 ساعت 08:40

عالیییییی


نیازی نیست
در تاریخ 1401-8-13 ساعت 07:08

از همکاری شما متشکریم


عبدالله سرانجام
در تاریخ 1401-8-15 ساعت 01:35

ایا همسرم برمیگرده من عاشقشمعع


مجیدسلیمانی
در تاریخ 1401-8-25 ساعت 06:54

سلام من یه آدم ساده هستم که همیشه ازهمه چیز وهمه کس ضرب خوردم‌ میخواستم ببینم آینده من چی میشه


قاسم مددی
در تاریخ 1401-9-1 ساعت 12:45

خوبه به نظرم درسته.


صادق.شف
در تاریخ 1401-10-17 ساعت 04:51

سلام بخت من ۳ ساله بستن ازدیده من چی طالع شودهلطفآ


ساعت و تاریخ امروز

تاریخ امروز چیست و امروز چندمه، اولین سوالی است که در آغاز روز می‌پرسیم؛ مخصوصا اگر شاغل باشیم؛ تبدیل تاریخ امروز به تاریخ میلادی، قمری، شمسی و اینکه ساعت چنده نیز از سوالات بعدی ماست. بسته به دغدغه‌ها و برنامه‌های هر فرد، اطلاع از تاریخ میلادی امروز و ساعت دقیق با ثانیه نیز به او در برنامه‌ریزی همه‌جانبه و دقیق کمک می‌کند.

به همین دلیل در این صفحه ابزاری را قرار داده ایم که می‌توانید ساعت و تاریخ امروز ایران را به صورت دقیق به همراه مناسبت مربوط به آن مشاهده کنید.

 

ساعت و تاریخ امروز ایران بر چه اساسی است؟

تاریخ امروز در ایران بر اساس تاریخ شمسی است. تاریخ شمسی در کنار تاریخ میلادی و تاریخ قمری هرساله توسط دانشگاه تهران اعلام می‌شود. ساعت دقیق با ثانیه هم با توجه به تقسیم‌بندی‌های جغرافیایی مشخص می‌شود که در بخش‌های بعدی آن را توضیح داده‌ایم. اما شما در ابزار "مرکزش" می‌توانید تاریخ میلادی امروز را نیز مشاهده کنید.

 

امروز چندمه سال 1402 است؟

در سال جاری، پیدا کردن تاریخ امروز به شکل امروز چندمه 1402 در جستجوهای اینترنتی درآمده است. برای اینکه ببینید امروز چندمه سال 1402 است، تنها باید به ابتدای این صفحه بروید. این ابزار علاوه بر تاریخ امروز (یعنی تاریخ شمسی) و اینکه امروز چندمه، تاریخ میلادی و تاریخ قمری را هم به شما نشان می‌دهد. تاریخ ایران امروز نمایش داده شده در این ابزار، منطبق بر تقویم رسمی ایران است.

 

امروز چه مناسبتیه در ایران؟

در کنار پاسخ به سوال امروز چندمه، سطر آخر این ابزار به شما می‌گوید که امروز چه مناسبتیه؟ شما می‌توانید با کلیک روی گزینه‌های «روز قبل» و «روز بعد» هم تاریخ روزهای آینده و گذشته را ببینید؛ و از مناسبت‌های آنها اطلاع پیدا کنید. اگر تاریخ مورد نظرتان مناسب خاصی نداشته باشد، ابزار به شما می‌گوید که برای آن روز رخداد ثبت شده‌ای وجود ندارد.

جالب است که با دانستن این مورد که در تاریخ ایران امروز چندمه و چه مناسبتیه، می‌توانید حال و هوای یک روز را در شهرها و حوزه‌های تخصصی مختلف حدس بزنید.

 

تاریخ امروز به میلادی، شمسی و قمری

همان‌طور که می‌دانید، تاریخ شمسی یا خورشیدی تاریخ رسمی کشور است. اطلاع از تاریخ قمری هم به دلیل اهمیت مناسب‌های مذهبی در ایران تا حدی ضروریست. در کنار این دو مورد، تاریخ میلادی هم قابل چشم‌پوشی نیست. زیرا تاریخ رسمی بسیاری از کشورهای دنیاست؛ و عملا یک گاه‌شمار بین‌المللی است، به خصوص برای افرادی که به دنبال کارهای مهاجرت هستند، دانستن تاریخ امروز به میلادی پراهمیت است.

 

در ابزار ساعت و تاریخ "مرکزش" چه مواردی بررسی می شود؟

به نظر می‌رسد که در ابتدای هر روز سه پاسخ متفاوت برای سوال امروز چندمه وجود دارد؛ به همین دلیل بررسی تاریخ امروز اهمیت خاصی دارد. در قسمت اصلی و میانی این ابزار می‌توانید موارد زیر را مشاهده کنید:

  • تاریخ ایران امروز به شمس
  • تاریخ میلادی امروز
  • تاریخ امروز به شمسی
  • سات دقیق امروز با ثانیه
  • مناسبت های امروز در ایران

نکته‌ مهم در مورد تاریخ میلادی و قمری این است که به دلیل وجود اختلاف در ساعت رسمی کشورهای مختلف، ممکن است تاریخ امروز به میلادی در مناطق زمانی گوناگون در برخی از ساعات شبانه‌روز حداکثر یک روز با هم اختلاف داشته باشد. به این صورت که در یک تاریخ مشخص، تاریخ امروز میلادی در ایران با تاریخ میلادی در یک کشور دیگر متفاوت است.

 

ساعت دقیق به وقت ایران

همان‌طور که اشاره کردیم، ساعت رسمی ایران با توجه به موقعیت جغرافیایی و در واقع فاصله کشور تا نصف‌النهار مبدا مشخص می‌شود. ساعت دقیق آنلاین ایران برای تمام بخش‌های کشور یکسان است.

براساس قانون تصویب شده در مجلس شورای اسلامی، ساعت دقیق ایران هر سال راس ساعت ۲۴ اولین روز فروردین یک ساعت جلو، و راس ساعت ۲۴ سی‌امین روز شهریور یک ساعت به عقب کشیده می‌شد. بنابر تصویب یک مصوبه جدید در سال 1401، از ابتدای سال 1402 این قانون تغییر کرد و مقرر شد ساعت رسمی ساعت جلو کشیده نشود. این مورد در هر ساعت دقیق آنلاین در نظر گرفته شده است.

 

الان ساعت چنده؟

برای اطلاع از اینکه ساعت چنده کی هست، کافیست به سطر اولیه از ابزار موجود در این صفحه مراجعه کنید و ساعت دقیق با ثانیه مشاهده کنید. ساعت دقیق ایران الان که با کد بین‌المللی IRST مشخص می‌شود، به دلیل موقعیت جغرافیایی با زمان جهانی اختلاف دارد.

  • اگر تغییر ساعات فصلی در کشور اجرا شود، در فصل‌های پاییز و زمستان دقیقا سه ساعت و سی دقیقه و در بهار و تابستان دقیقا چهار ساعت و سی دقیقه با زمان هماهنگ جهانی اختلاف دارد.
  • اگر تغییر ساعت فصلی نداشته باشیم، در تمام طول سال، مثبت 3 ساعت و 30 دقیقه با مبدا زمان اختلاف داریم.

 

امیدواریم که از کار کردن با ابزار رایگان نشان دهنده ساعت و تاریخ امروز ایران "مرکزش" لذت برده باشید. برای اطلاع از لحظه تحویل سال 1403 سری به صفحه ی طراحی شده بزنید و از زمان باقی مانده تا پایان سال مطلع شوید.

امتیاز دهید

4.4 امتیاز از 827 رای