کورنومتر

: : :

زمان های ثبت شده

فاصله زمانی با رکورد قبلی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

کرنومتر آنلاین

کرنومتر آنلاین یکی از ابزارهایی است که ارزش هر ثانیه از زمان را به‌خوبی به ما نشان می‌دهد. این کرنومتر آنلاین روی سیستم‌های خانگی، لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌ها قابل استفاده است. اگر قصد خرید کورنومتر را برای مطالعه، ورزش و ... دارید، می‌توانید بدون صرف هیچگونه هزینه از کورنومتر آنلاین «مرکزش» استفاده کنید. در ادامه ضمن تعریف کرنومتر و آشنایی با آن، طرز استفاده از کرنومتر آنلاین را نیز توضیح می‌دهیم.

 

کورنومتر چیست؟

کرنومتر آنلاین یک شمارنده با دقت بالا برای اندازه‌گیری (بازه‌ای از) زمان است. در واقع کورنومتر زمان را از هنگامی که فعال می‌شود تا هنگام توقف محاسبه می‌کند، و به ما نشان می‌دهد. یک کورنومتر می‌تواند مکانیکی (مانند کرنومتر ساعت)، الکترومکانیکی، و یا کاملا الکترونیکی (مانند کرنومتر آنلاین) باشد.

تصور می‌شود که کرنومتر یا زمان سنج را Jean-Moyes Pouzai در سال 1776 میلادی اختراع کرده است. با این وجود، منابع رسمی حاکی از آن است که کرنومتر ساعت برای اولین بار توسط Nicolas Mathieu Rieussec در سال 1821 به پادشاه فرانسه Louis-Philippe، برای استفاده در مسابقات اسب‌سواری تقدیم شده. بعد از آن، ساعت‌ساز مشهور سوئیسی Tag Heuer اولین کرونومتر مدرن را در سال 1869 ساخت.

 

موارد استفاده کرونومتر

کرنومتر آنلاین کاربردهای بسیار متنوعی دارد. در حالت کلی، بیشترین و جدی‌ترین کاربردهای زمان سنج در دنیای ورزش و رشته‌هایی مانند دومیدانی، شنا و ... دیده می‌شود. علاوه بر ساعت کرنومتر ورزشی، فعالیت‌های زیادی وجود دارند که باید زمان دقیق آنها را با یک کورنومتر اندازه گرفت (مثلا رکوردها). اینکار معمولا با هدف تعیین کیفیت انجام می‌شود.

 

تفاوت کرنومتر (زمان سنج) و تایمر

احتمالا بارها نام تایمر را در کنار یک کرنومتر آنلاین یا مکانیکی شنیده‌اید. اما آیا کورنومتر یا همان زمان سنج با تایمر هم‌معناست؟

گفتیم که کرونومتر برای اندازه‌گیری زمان انجام یک فعالیت در مسابقات مختلف استفاده می‌شود. اما تایمر وسیله‌ای است که برای یک دوره معین زمانی به‌کار می‌رود. بنابراین به‌طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که تایمر یک شمارنده رو به عقب (معکوس) مانند ساعت شنی است؛ اما کورنومتر یک شمارنده رو به جلوست.

 

طرز استفاده از کرنومتر آنلاین

طرز استفاده از کرنومتر آنلاین فوق‌العاده ساده است. این کورنومتر نیازی به نصب ندارد، و به راحتی می‌توانید از آن در مرورگر گوشی و یا سیستم‌تان استفاده کنید. البته به دلیل اینکه در نوشتن برنامه برای کرنومتر آنلاین هر حلقه از برنامه با کمی تاخیر اجرا می‌شود، اندازه‌گیری بازه‌های کوچک زمان با کمی خطا انجام می‌شود. این مسئله در برنامه‌نویسی کورنومتر آنلاین «مرکزش» با تکنیک‌های حرفه‌ای رفع شده، و زمانی که با آن اندازه می‌گیرید کاملا دقیق است.

برای شروع شمارش زمان تنها کافی‌ست روی دکمه «شروع» بزنید. پس از زدن این دکمه، دو دکمه دیگر در کرنومتر آنلاین به شما نشان داده می‌شود:

  • شروع مجدد: با فشردن این دکمه، زمان شمارش شده در کرونومتر آنلاین صفر شده، و شما می‌توانید مجددا بازه‌های زمانی دیگر را اندازه بگیرید. از این دکمه پس از کلیک می‌توانید برای توقف و ادامه شمارش استفاده کنید.
  • اضافه به لیست: با کلیک روی این دکمه، زمانی که تا این لحظه شمرده شده در یک لیست در پایین کرنومتر آنلاین ثبت می‌شود. اگر بخواهید چند بازه زمانی با یکدیگر را مقایسه کنید، این قابلیت کرونومتر به شما کمک می‌کند.

همان‌طور که می‌بینید، کرنومتر آنلاین گزینه‌ها و امکانات بیشتری را در مقایسه با کرنومتر ساعت در اختیارتان قرار می‌دهد.

امتیاز دهید

4.9 امتیاز از 1135 رای