ابزارهای مرتبط : اوقات شرعی و زمان اذان 1401 لحظه تحویل سال 1400 تقویم

محاسبه سن

با محاسبه سن می‌توان فاصله بین روز تولد و زمان فعلی را به دست آورد. همان‌طور که می‌دانید، تعیین سن بر اساس سال، ماه و روز انجام می‌شود. برای محاسبه دقیق سن باید فاصله زمانی تاریخ تولد تا تاریخ امروز را به کمک یک تقویم مشخص (شمسی، میلادی یا قمری) به دست آورد. برنامه محاسبه سن مرکزش با دریافت تاریخ تولد، ضمن محاسبه آنلاین سن شما با دقت یک روز، محاسبه دقیق سن با تقویم میلادی را نیز انجام می‌دهد.

 

تعیین سن دقیق

برای محاسبه سن آنلاین، تنها باید تاریخ تولد خود را در تقویم شمسی وارد کنید. با کلیک روی «محاسبه سن»، برنامه محاسبه سن سن شما را تعیین می‌کند. علاوه بر تعیین سن، شما می‌توانید محاسبه دقیق سن بر حسب تقویم میلادی را نیز مشاهده کنید. همزمان تعیین سن شما به روز نیز انجام می‌شود. این عدد به شما می‌گوید که تا امروز دقیقا چند روز از تولدتان گذشته است. این قابلیت به خصوص برای محاسبه سن دقیق نوزاد و محاسبه سن نوزاد کاربرد دارد.

محاسبه سن میلادی

محاسبه سن میلادی و در واقع محاسبه تبدیل تاریخ تولد میلادی، در موقعیت‌های مختلفی کاربرد دارد. محاسبه سن میلادی برای گذرنامه و دریافت مدارک بین المللی تنها برخی از کاربردهای تعیین سن طبق تقویم میلادی است. شما با وارد کردن تاریخ تولدتان در برنامه محاسبه سن در این صفحه، می‌توانید محاسبه سن آنلاین را به تاریخ میلادی نیز همزمان انجام دهید.

محاسبه سن قمری

علاوه بر تعیین سن دقیق در تقویم شمسی و محاسبه سن میلادی، محاسبه سن قمری نیز کاربردهای خود را دارد؛ مانند تعیین سن تکلیف برای انجام دینی. از سختی‌های محاسبه دقیق سن به صورت دستی که بگذریم، محاسبه سن قمری در مقایسه با محاسبه دقیق سن به کمک تقویم‌های دیگر کمی دشوارتر است.

هر سال شمسی 365 شبانه روز، و هر چهارسال یکبار یا 366 شبانه روز است. اما هرسال قمری 354 یا 355 شبانه روز است. بنابراین، در محاسبه سن آنلاین باید توجه داشت که این سال شمسی حدودا 11 روز از سال قمری بیشتر است. این مسئله باعث می‌شود که نتیجه محاسبه سن به قمری از نتیجه محاسبه دقیق سن شمسی بیشتر باشد.

 

برنامه محاسبه سن آنلاین

تعیین سن با دقت یک روز در تقویم شمسی، محاسبه سن میلادی و محاسبه سن قمری همه و همه تنها با فشردی یک کلید در این صفحه توسط برنامه محاسبه آنلاین سن برای شما محاسبه می‌شود. دقت بالای این ابزار در تعیین سن به شما اجازه می‌دهد تا محاسبه سن نوزاد و یا افراد دیگر را با خیال راحت انجام دهید. تنها در تعیین دقیق سن به تاریخ قمری ممکن است 1 یا 2 روز خطا وجود باشد، که آن هم به خاطر ماهیت تقویم قمری است.

امتیاز دهید

4.4 امتیاز از 1400 رای