نقشه ایران و راهنمای راه های کشور

  دیدگاه خود را بنویسید

  آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

  3 دیدگاه
  رضا فنی
  در تاریخ 1401-5-22 ساعت 12:32

  خا باشه


  محسن خدادادی
  در تاریخ 1401-6-20 ساعت 05:00

  محسن خدادادی


  محسن خدادادی
  در تاریخ 1401-6-20 ساعت 05:01

  دیدگاه خواصی ندا م


  نقشه ایران در موقعیت‌های بسیار گوناگونی کاربرد دارد؛ از پاسخ به کنجکاوی‌ها و پرسش‌های ذهنی در مورد بخش‌های مختلف و نقشه راه های ایران گرفته، تا بررسی جاده‌ها و فاصله شهرها پیش از آغاز سفر و موارد تخصصی‌تر. برخی افراد از نقشه کشور ایران برای شناخت بهتر استان‌ها و شهرها استفاده می‌کنند؛ برخی با بررسی عکس نقشه ایران قصد دارند شهر و استان خود را کاملا بشناسند؛ و بعضی هم می‌خواهند با بررسی نقشه راهها و جاده‌های ایران، موقعیت خود در جاده حین سفر را بدانند.

   

  در این صفحه می‌توانید از نقشه هوایی شهرهای مختلف ایران از جمله،  نقشه اصفهان،  نقشه اهواز،  نقشه تهران،  نقشه رشت،  برای تمام موارد یاد شده استفاده کنید.

   

  نقشه ایران به صورت آنلاین

  نقشه ایرانی که در ابتدای این صفحه قرار داده شده است، به صورت دقیق و آنلاین تمامی شهرها، بخش‌ها و مناطق کشور ایران را نشان می‌دهد، شما حتی می‌توانید برای بررسی نقشه راه های ایران از این نقشه استفاده کنید، در واقع این نقشه یک اطلس جغرافیای با کیفیت است که تمامی جزئیات و مسیرها ا با بزرگ کردن نقشه نشان می‌دهد.

  اگر نیاز دارید که سریعا یک شهر مشخص را در نقشه پیدا کنید، کافی است در فیلد موجود سمت راست نقشه، شهر مورد نظر را تایپ کنید و از بین گزینه های پیشنهادی، یکی را انتخاب کنید، سپس ابزار آنلاین "مرکزش" روی شهر مورد نظر شما قرار می‌گیرد و حالا می‌توانید با ابزار موجود، نقشه را کوچک و بزرگ کنید تا تمامی مسیر و راه های کشور را مشاهده کنید.

   

  نقشه کشور ایران چه اطلاعاتی به ما می‌دهد؟

  قبل از استفاده از نقشه، شاید بد نباشد بدانیم که کشور ایران در کجا قرار دارد؟ با نگاه به نقشه هوایی ایران متوجه می‌شوید که ایران در جنوب غربی آسیا واقع شده است. جالب است بدانید که ایران هجدهمین کشور در دنیا از نظر وسعت است. شما می‌توانید هر قسمت از نقشه ماهواره ای ایران را که می‌خواهید بزرگنمایی کنید و اطالاعات زیر را بدست آورید.

  • مکان دقیق هر شهر، روی نقشه ی ایران
  • نقشه راه های ایران و مسیر بین شهرها
  • وضعیت شهرها و راه‌ها.
  • مسیر رودها و محل دریاچه‌ها 
  • و...

   

  (دسترسی به نقشه هوایی شهرهای دیگر از جمله، نقشه شیراز،  نقشه کرج،  نقشه کرمان،  و  نقشه مشهد )

   

  نقشه راههای ایران

  دقیق شدن روی نقشه کشور ایران اطلاعات بسیار جالب و کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد. بررسی نقشه راه های ایران برای تعیین مسیر سفر احتمالا مهمترین کاربرد نقشه جاده ایران است. برای اینکار حتما به سراغ یک نقشه ایران جدید بروید، و مطمئن شوید که اطلس ایران کیفیت بالایی هم داشته باشد.

  معیارهای ذکرشده در نقشه کشور ایران در این صفحه رعایت شده است. علاوه بر این شما می‌توانید با وارد کردن مبدا و مقصد در بخش‌های مربوطه، مسیر مناسب از مبدا به مقصد را نیز در نقشه کشور ایران ببینید.

   

  نقشه هوایی ایران (ماهواره ای)

  نقشه ی ایران "مرکزش" یک نقشه هوایی با تصاویر ماهواره ای است که تمام جزئیات و مشخصات را به صورت دقیق نشان می‌دهد، هرچه شما نقشه را روی یک منطقه مشخص بزرگ کنید، بخش ها و مکان ها را با جزئیات بیشتری نمایش می‌دهد. به چنین نقشه های هوایی که اطلاعات را به صورت کاملا مشخص نشان می‌دهند، نقشه های ماهواره ای می گویند.

   

  عکس نقشه ایران

  اگر درمورد وضعیت استان‌ها نسبت به هم، وسعت آنها، شهرهای هرکدام و چنین مواردی کنجکاو هستید، عکس نقشه جدید ایران می‌تواند به شما کمک کند. نقشه شهرهای ایران چنین مواردی را به خوبی به بیننده نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید نقشه ایران با کیفیت بالا را مشاهده کنید.

   

  (برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: نقشه طرح ترافیک تهران،  نقشه مترو تهران)

   

  نقشه ایران و همسایگان

  با کمی تغییر در زاویه دید می‌توانید نقشه ایران و همسایگان آن را در نقشه ماهواره ای ایران مشاهده کنید. دقت به نقشه ایران و همسایه های آن اطلاعاتی راجع به موقعیت کشور‌ها، راه‌هایی که به یکدیگر دارند و موارد دیگر به ما می‌دهد. نقشه راه های ایران و همسایگان بخشی از نقشه دنیاست که در حوزه‌های تخصصی هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

  امتیاز دهید

  5.0 امتیاز از 285 رای