محاسبه جذر آنلاین (جذرگیری اعداد)

جذر : -

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

آشنایی با مفهوم جذر در ریاضیات

اگر دوران تحصیلی دبیرستان را پشت‌ سر گذاشته باشید، احتمالا با جذر و مفهوم آن آشنا هستید. اما خالی از لطف نیست که به عنوان یادآوری‌ای مختصر، نگاهی به این مفهوم در ریاضی داشته باشیم. اگر همیشه ریشه و واژه‌شناسی کلمه 《جذر》 برایتان سوال بوده، جالب است بدانید که این کلمه به معنی بن و ریشه است. همچنین در علوم ریاضی، عمل جذر، ریشه دوم یک عدد حقیقی غیر منفی تعریف می‌شود. اگر با عمل توان آشنا باشید، به طور کلی عمل جذر را می‌توان، برعکس عمل توان دانست.

 

ریشه نماد جذر به چه دوره‌ای باز‌می‌گردد؟

همانطور که آگاه هستید عمل جذر با استفاده از نماد √ نشان داده می‌شود؛ این نماد که 《رادیکال》 نام دارد، برای اولین بار در قرن شانزدهم استفاده شد. بر اساس شواهد این علامت از حرف r در زبان انگلیسی برگرفته شده و بیانگر واژه لاتین 《Radix》 که به معنی ریشه بوده است.

 

محاسبه جذر آنلاین

 

ریشه دوم یک عدد حقیقی چند جواب دارد؟

اگر قصد دارید که به جذر گیری آنلاین بپردازید، بهتر است بدانید که هر جذر، از دو جواب برای ریشه دوم خود برخوردار است؛ این دو جواب از لحاظ ارزش عددی یکسان بوده و تنها بارهای آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارند( ± x ). 

در عملیات جذر، تمام اعدادی که مربع کامل به‌شمار نمی‌روند، همواره از ریشه‌هایی گنگ برخوردار بوده و نمی‌توان آن‌ها را به صورت کسری از دو عدد صحیح بیان کرد. محاسبه اعدادی که مربع کامل نیستند بسیار زمان‌بر و پیچیده بوده، از همین رد به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای محاسبه آن‌ها از سرویس جذر آنلاین سایت مرکزش استفاده کنید و به راحتی به جواب دلخواه خود دست پیدا کنید.

 

محاسبه جذر با استفاده از سرویس‌های آنلاین

همانطور که می‌دانید هر عدد حقیقی از ریشه دوم مختص به خود برخوردار است؛ عملیات محاسبه جذر برخی از اعداد مانند اعداد مربع کامل، فعالیتی ساده و پیش پا افتاده و محاسبه برخی از دیگر جذرها مانند اعداد گنگ، عملیاتی بسیار سخت و پیچیده به شمار می‌روند. روش‌های متنوعی برای محاسبه جذر مانند استفاده از فرمول‌‌های تعریف شده، وجود دارد که اکثر آن‌ها نیاز به آموزش و محاسبه فراوان دارند؛ از طرفی دیگر هم همه ماشین حساب‌ها از قابلیت محاسبه رادیکال برخوردار نیستند. 

این در صورتی است که شما با استفاده از سرویس محاسبه جذر آنلاین سایت مرکزش، می‌توانید در کسری از ثانیه به جذر عدد حقیقی مدنظر خود دست پیدا کنید. 

 

جذر گیری آنلاین اعداد

 

چگونه می‌توانیم از سرویس جذر آنلاین سایت مرکزش استفاده کنیم؟

حال ممکن است‌ در میان روش‌های گوناگون محاسبه جذر، جذر گیری آنلاین با استفاده از سرویس سایت مرکزش را انتخاب کرده باشید؛ حال این سوال مطرح می‌شود که چگونه با استفاده از این سرویس می‌توانیم به محاسبه جذر آنلاین بپردازیم؟

در خصوص این روش باید گفت که تنها کافی است که به سایت مرکزش مراجعه کرده و عدد مورد نظر خود را در سرویس محاسبه جذر آنلاین وارد کرده و پاسخ جذر را تا 16 رقم اعشار دریافت کنید. شما با استفاده از این سرویس آنلاین می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کرده و دیگر درگیر محاسبه جذرهای سخت و پیچیده نشوید.

امتیاز دهید

4.8 امتیاز از 19 رای