تبدیل ریال به تومان و تومان به ریال


دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

8 دیدگاه
مریم نصیری
در تاریخ 1401-5-18 ساعت 07:32

دوملییون‌صدو پنحاه‌هزار تومن به ربال


خاتون صابری
در تاریخ 1401-6-20 ساعت 04:41

خیلی عالی


مهدي
در تاریخ 1401-6-22 ساعت 03:26

خيلي عالي


ابراهیم جمالی
در تاریخ 1401-6-27 ساعت 07:34

بهوشر


هیچ
در تاریخ 1401-7-15 ساعت 04:32

خیلی عالی بود


مهسا شالیکار
در تاریخ 1401-7-24 ساعت 02:22

۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰


شاهرخ تیموری
در تاریخ 1401-8-3 ساعت 10:56

عالی بود


امل گورانی
در تاریخ 1401-9-7 ساعت 02:18

خیلی عالی


تبدیل ریال به تومان با استفاده از سرویس تبدیل واحد 

تقریبا همه ما می‌دانیم که تومان از ارزش 10 برابری نسبت به ریال برخوردار است؛ اما در برخی شرایط تبدیل ریال به تومان یا تشخیص آن‌ها از یکدیگر، به کاری سخت و گیج‌کننده تبدیل می‌شود. اگر شما با تبدیل ارقام طولانی سروکار دارید، احتمالا این سوال برایتان مطرح می‌شود که از چه روشی می‌توان برای تبدیل تومان به ریال استفاده کرد؟ در این مطلب قصد داریم که با سرویس تبدیل ریال به تومان آشنا شویم؛ پس با ما همراه باشید.

در سال 1308 بود که به دلیل کاهش ارزش ریال، واحد پولی به نام تومان رواج یافت و کشور از دو واحد پولی به صورت هم‌زمان برخوردار شد. در گذر زمان، تومان محبوبیت بیشتری نسبت به ریال کسب کرد و در امروزه عموم مردم، از واحد پول تومان استفاده می‌کنند؛ اما با این وجود، همچنان در اکثر مراکز رسمی، ریال به عنوان واحد پول کشور به رسمیت شناخته شده و در فعالیت‌های اداری کاربرد دارد.

 

آشنایی با واژه‌شناسی ریال و تومان

قبل از آشنایی با سرویس تبدیل واحد ریال به تومان، خالی از لطف نیست که نیم نگاهی به ریشه کلمه‌های ریال و تومان داشته باشیم و با واژه‌شناسی آن‌ها آشنا شویم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید واژه ریال، ریشه در واژه اسپانیایی و پرتغالی 《Real》 که به معنی 《شاهی》 بوده، دارد. در بازه زمانی 1433 الی 1910 میلادی در کشورهای پرتغال و اسپانیا، سکه‌هایی به نام Real ضرب می‌شدند؛ این سکه نقره‌ای در گذر زمان در میان مستعمره‌های این دو کشور رواج یافته‌ و واحد پول آن‌ها را به ریال تغییر داده‌ است.

از طرفی واژه تومان، قرن‌ها پیش به دست قوم مغول به کشور ما وارد شده و تا به امروز همچنان پابرجا است. این واژه مغولی به معنی 《ده هزار》 بوده و تا مدت‌ها تنها به عنوان واحد شمارش استفاده می‌شده است؛ اما در نهایت به شکل سکه ضرب شده و به یکی از دیگر واحدهای پولی ایران تبدیل شد.

 

تبدیل ریال به تومان به عدد

 

برنامه تبدیل واحد تومان به ریال چیست و چه مزایای دارد؟

همانطور که از نام سرویس تبدیل واحد ریال به تومان پیدا است، این ابزار در تبدیل دو واحد پولی ریال و تومان به یکدیگر کاربرد دارد. این سرویس علاوه بر تبدیل واحد، با مزیت دیگری همراه بوده که بد نیست با آن‌ آشنا شوید. 

هیچ می‌دانستید که با استفاده از سرویس تبدیل واحد می‌توانید نتیجه تبدیل را تا 20 رقم، علاوه به شکل عدد، به صورت حروف هم مشاهده کنید. این ویژگی منحصربه‌فرد می‌توانید در فعالیت‌هایی مانند نوشتن مبلغ دسته چک‌ها کاربردی واقع شود‌.

 

تبدیل ریال به تومان به عدد و به حروف کجا کاربرد دارد؟

در دوران آموزشی ابتدایی بود که با تبدیل دو واحد پول کشورمان، یعنی ریال و تومان آشنا شدیم. اگر به خاطر داشته باشید برای انجام این فعالیت، تنها کم کردن یک صفر برای تبدیل ریال به تومان و افزودن یک صفر برای تومان به ریال کافی بود. همچنین در روش‌های دیگر، می‌توانید با یک ضرب و تقسیم ساده به نتیجه مدنظر خود برسید.

اما وقتی پای اعدادی با ارقام طولانی به وسط می‌آید، معادله‌‌ای به همین سادگی هم به فعالیتی دشواری تبدیل می‌شود. در اینجاست که سرویس تبدیل ریال به تومان با تبدیل واحد‌ها و نوشتن آن‌ها به صورت عدد و حروف، کاربردهای خود را نمایان می‌کند:

 

  • وارد کردن مبلغ اعداد و حروف به صورت صحیح بر روی چک‌های بانکی
  • وارد کردن اعداد و حروف در نامه‌های رسمی و اداری مالی
  • نوشتن صحیح مقادیر بر روی فرم‌های بانکی و مالی
  • مشخص کردن قیمت محصولات به تومان
  • مورد استفاده در اکثر فعالیت‌های مالی اداری

 

به عنوان مثال مبالغ زیر بعد از تبدیل واحد به این صورت خواهند بود:

  • بیست میلیون ریال به عدد  =  2،000،000 تومان
  • ده میلیون تومان به عدد  =  100،000،000 ریال
  • دویست هزار تومان به حروف =  دو میلیون ریال

 

نحوه استفاده از سرویس تبدیل واحد سایت مرکزش

اگر تصمیم به استفاده از برنامه تبدیل ریال به تومان سایت مرکزش را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا با نحوه استفاده آن آشنا شوید.

برای تبدیل تومان به ریال با استفاده از این سرویس، در ابتدا باید در بخش نوع تبدیل، تبدیل واحد مدنظرتان را مشخص کنید. سپس در بخش بعدی، مبلغ مورد نظرتان را وارد یا کپی کنید. بدون زدن هیچ کلیکی برای تایید و تنها با وارد کردن اعداد، می‌توانید نتیجه تبدیل واحد را در بخش زیرین مشاهده کرده و از آن نتیجه استفاده کنید. 

 

تبدیل تومان به ریال به حروف

 

به عنوان جمع‌بندی نهایی باید اشاره کنیم که در این مطلب با ابزار تبدیل تومان به ریال آشنا شدیم و به ویژگی و کاربردهای آن پرداختیم. همانطور که بیان شد با توجه به اینکه ابزار تبدیل واحد ریال به تومان، مقدار نهایی را هم به عدد و هم به حروف نمایش می دهد، می توانید برای نوشتن دقیق و صحیح مبلغ چک و سایر اسناد مالی از آن استفاده کنید.

امتیاز دهید

4.3 امتیاز از 582 رای