محاسبه میانگین آنلاین اعداد

میانگین اعداد : -

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

میانگین به متوسط اعداد گفته شده و معمولا در بسیاری از فعالیت‌های افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با مشاهده کارنامه تحصیلی خود معدل یا همان میانگین را در پایان برگه مشاهده کرده باشید. معمولا محاسبه میانگین از ساده‌ترین فعالیت‌های ریاضی است، اما گاهی اوقات به دلیل وجود اعداد بزرگ یا اعشاری و تعداد بالای اعداد نمی‌توان آن را به صورت دستی محاسبه کرد.

محاسبه میانگین با استفاده از یک ماشین حساب ساده، به راحتی قابل انجام است، اما روش بهتری برای این کار توصیه می‌شود. شما می‌توانید به کمک سایت‌های آنلاین، به سرعت میانگین هر تعداد عدد مورد نظر را محاسبه کنید. برای این کار فرقی ندارد اعداد شما به چه صورتی باشد، ابزارهای آنلاین این کار را به راحتی انجام می‌دهند. وب سایت مرکزش یکی از بهترین و دقیق‌ترین ابزارهای محاسبه میانگین آنلاین را ارائه می‌دهد.

 

محاسبه میانگین انلاین

میانگین اعداد چیست؟

میانگین یا معدل اعداد، به شاخصی از پراکندگی اعداد در یک مجموعه گفته می‌شود. با میانگین یا معدل گیری می‌توانید متوسط اعداد را محاسبه کنید. میانگین کاربردهای مختلفی دارد و در بسیار از فعالیت‌های روزانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محاسبه میانگین بسیار ساده است. کافی است تمام اعداد موجود را با یکدیگر جمع کرده و در نهایت بر روی تعداد آن‌ها تقسیم کنید. به عنوان مثال میانگین اعداد 5،18 و 7 به این صورت محاسبه می‌شود که ابتدا جمع سه عدد محاسبه می‌شود. این عدد یعنی 30 را بر تعداد آن‌ها یعنی 3 تقسیم می‌کنیم. 10 میانگین این سه عدد است.

مفهوم میانگین کاربردهای بسیار زیادی دارد و افراد، اقتصاددانان، محققان، کارشناسان آمار، کارشناسان هواشناسی و ... از این اعداد در بررسی‌های خود استفاده می‌کنند. برای تحلیل بسیاری از مسائل موجود از میانگین استفاده می‌شود.

 

میانگین انلاین

 

محاسبه میانگین اعداد منفی

در این میان اعداد منفی نیز وجود دارند که نحوه محاسبه میانگین آن‌ها نیز سوال می‌شود. برای این کار نیز ابتدا اعداد را با یکدیگر جمع کنید اما این جمع به صورت جمع اعداد با علامت است. برای این کار اعداد مثبت با یکدیگر جمع می‌شوند و اعداد منفی از حاصل کسر می‌شوند. در زیر نمونه‌ای از جمع اعداد منفی و مثبت آورده شده است.

5 , -6 , 2 , -4 , 7 = 4

حال عدد 4 را بر تعداد اعداد یعنی 5 تقسیم کرده و مقدار میانگین را به دست می‌آوریم. برای سادگی در کار می‌توانید اعداد مثبت را با یکدیگر جمع کرده و اعداد منفی را نیز با هم جمع کنید، سپس حاصل جمع این دو را از یکدیگر کسر کنید. نتیجه نهایی نیز بر تعداد کل اعداد تقسیم می‌شود.

 

ابزار محاسبه میانگین

همان‌طور که گفته شد گاهی اوقات نمی‌توان میانگین اعداد را به صورت دستی محاسبه کرد. در این شرایط ممکن است تعداد اعداد زیاد بوده، اعداد بزرگ بوده و یا به صورت اعشاری باشند. به این صورت باید حتما از ماشین حساب یا ابزارهای آنلاین استفاده کنید. ابزار آنلاین وب سایت مرکزش به صورت دقیق و در کمترین زمان میانگین موردنظر شما را محاسبه می‌کند.

برای استفاده از این ابزار کافی است در کادر زیر اعداد را وارد کنید و آن‌ها را به کمک کاما از یکدیگر جدا کندی. در نهایت بر روی دکمه محاسبه کلیک کنید تا میانگین اعداد موردنظر شما در کادر زیر نمایش داده شود.

 

محاسبه میانگین

 

این ابزار به سادگی میانگین اعداد مورد نظر شما را محاسبه می‌کند. محاسبه میانگین آنلاین کار شما را راحت کرده و می‌توانید در هر لحظه بدون خطا، میانگین اعداد موردنظر خود را محاسبه کنید.

 

سخن آخر

میانگین یکی از عملیات‌های ریاضی بسیار مهم است که در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد. استفاده از میانگین می‌تواند به شما ویژگی‌های مهمی از اعداد را معرفی کند که در فعالیت‌های مختلفی از آن استفاده کنید. برای محاسبه میانگین کافی است تمام اعداد را با یکدیگر جمع کرده و بر تعداد آن‌ها تقسیم کنید. این کار برای اعداد کوچک به سادگی و به صورت دستی نیز محاسبه می‌شود.

اما در صورتی که اعداد بزرگ بوده، تعداد آن‌ها زیاد باشد و یا اعداد منفی و اعشاری در آن‌ها وجود داشته باشد، کمی سخت می‌شود. در این شرایط می‌توانید از ابزارهای آنلاین برای محاسبه میانگین استفاده کنید. ابزار محاسبه میانگین آنلاین وب سایت مرکزش یکی از دقیق‌ترین ابزارها برای این کار است. به کمک این ابزار میانگین هر تعداد و نوعی از اعداد را در کمترین زمان محاسبه کنید.

امتیاز دهید

3.4 امتیاز از 13 رای