تبدیل چگالی آنلاین

نتیجه تبدیل:

سایر تبدیل ها

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

تبدیل چگالی یکی از مهم‌ترین مواردی است که بیشتر دانش آموزان و دانشجویان در طی فرایند تحصیل خود به آن نیاز پیدا می‌کنند. البته که به خاطر سپردن فرمول‌ها برای انجام این کار چندان ساده نیست و نسبت‌ها می‌توانند شما را گیج کنند؛ به همین دلیل سریع‌ترین و دقیق‌ترین راهکار برای حل این مشکل، استفاده از ابزار تبدیل واحد چگالی مرکزش است که می‌تواند در هر جایی که باشید، به شما کمک کند.

در ادامه می‌خواهیم به معرفی ابزار آنلاین مرکزش برای تبدیل واحدهای مختلف چگالی به هم بپردازیم و موارد دیگری را مانند مفهوم چگالی، مهم‌ترین واحدهای اندازه‌گیری این کمیت، فرمول تبدیل واحدها و مزیت‌های استفاده از ابزارها را برای این کار بیان کنیم.

چگالی چیست؟

چگالی یا Density یک کمیت فیزیکی است که به صورت نسبت جرم به حجم بیان می‌شود؛ به همین دلیل به آن جرم واحد حجم، جرم حجمی یا جرم مخصوص هم گفته می‌شود. فرمول این کمیت فیزیکی به صورت زیر است:

 

 

در این رابطه ریاضی، ρ علامت نشان‌دهنده چگالی است و m و V هم به ترتیب جرم و حجم را نشان می‌دهند. به طور معمول چگالی یک ماده، بستگی به فشار و دما دارد و تغییرات آن برای گازها بسیار محسوس‌تر است. بالا رفتن فشار، باعث کم شدن حجم و در نتیجه زیاد شدن دانسیته می‌شود. همچنین در بیشتر مواد، افزایش دما منجر به افزایش حجم شده و در نتیجه کاهش چگالی را به دنبال دارد.

 

واحدهای اندازه‌گیری چگالی

در سیستم بین‌المللی یکاها یا SI، واحد استاندارد برای اندازه‌گیری کمیت چگالی، کیلوگرم بر مترمکعب است. اما در بیشتر موارد و در استفاده‌های روزمره، ما بیشتر با واحد گرم بر لیتر برخورد می‌کنیم. رایج‌ترین واحدهای اندازه‌گیری چگالی عبارت‌اند از:

  • کیلوگرم بر لیتر (kg/lit)
  • گرم بر میلی لیتر (g/mL)
  • گرم بر سانتی متر مکعب (g/cm3)

علاوه بر این‌ها، موارد دیگری هم مانند اونس بر اینچ مکعب، پوند بر گالن انگلیس و پوند بر یارد مکعب در دستگاه‌های خاص یکایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که کمتر رایج هستند؛ اما دانستن نام آن‌ها خالی از لطف نیست. با استفاده از ابزار تبدیل چگالی مرکزش می‌توانید 45 واحد دانستیه را در کوتاه‌ترین زمان و با بیشترین دقت ممکن به هم تبدیل کنید.

 

فرمول تبدیل واحد چگالی به یکدیگر

برای اینکه بتوانید تبدیل چگالی را به صورت دستی انجام دهید، نیاز دارید که یک سری ضریب‌ها را بدانید؛ البته حفظ کردن همه این ضرایب نیاز نیست. شما می‌توانید با مراجعه به جدول زیر، ضرایب تبدیل چگالی را به دست آورده و هر زمان که به یکاهای مشابه برخورد کردید، برای تبدیل واحد از آن‌ها استفاده کنید.

 

 

تبدیل چگالی به صورت آنلاین

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین حل کردن یک سوال درسی یا خواندن یک موضوع در اینترنت، نیاز به تبدیل واحد چگالی پیدا کرده باشید. در این صورت اگر دسترسی به کاغذ و قلم یا کتاب‌های درسی خود ندارید، می‌توانید از ابزارهای تبدیل چگالی به صورت آنلاین استفاده کنید.

این ابزارها می‌توانند عدد ورودی را بر اساس واحدی که مدنظر شما است، دریافت کرده و سپس در کسری از ثانیه، به واحد هدف تبدیل کنند. برای این کار تنها کافی است یک دکمه را فشار دهید و نتیجه را با دقت بسیار خوبی دریافت کنید.

 

مزیت‌های استفاده از ابزار در تبدیل چگالی "مرکزش"

  • سرعت و دقت بالا
  •  امکان تبدیل ده‌ها واحد به یکدیگر در کسری از ثانیه
  • به دست آوردن ضرایب تبدیل به ساده‌ترین شکل ممکن
  • رابط کاربری ساده

 

نحوه استفاده از ابزار آنلاین تبدیل چگالی "مرکزش"

کافی است در ابزار بالای همین صفحه، میزان چگالی مورد نظر خود را وارد کنید و بعد از آن، گزینه های "تبدیل از" و "تبدیل به" را بر اساس واحد های مورد نظر خود انتخاب و کامل کنید، ابزار آنلاین "مرکزش" در کمترین زمان، تبدیل چگالی را بر اساس واحد مورد نظر برایتان تعیین می‌کند. 

امتیاز دهید

5.0 امتیاز از 1 رای